ביוני 2014 נחטפו ונרצחו שלושה נערים יעקב נפתלי פרנקל, גיל עד שער ואייל יפרח זיכרונם לברכה בפיגוע שהביא למבצע 'צוק איתן' בעזה. בדיוק 8 שנים אחרי התארחו בעפולה הורי שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו עם הזמרת אגם בוחבוט וזמרי הלהקות הצבאיות שיר מיוחד "שומר אחי אנוכי" לכבוד יום האחדות הישראלי לשנת 2022.
1 צפייה בגלריה
ראש העיר וסגנו חביב פרץ עם הורי הנערים שנרצחו וזמרי הלהקות באולפן ההקלטות בעפולה
ראש העיר וסגנו חביב פרץ עם הורי הנערים שנרצחו וזמרי הלהקות באולפן ההקלטות בעפולה
ראש העיר וסגנו חביב פרץ עם הורי הנערים שנרצחו וזמרי הלהקות באולפן ההקלטות בעפולה
(צילום: דוברות עיריית עפולה)
יום האחדות השנה יהיה בסימן "מילים יוצרות מציאות" וישים דגש על קריאה לאחדות בין יהודי העולם, בין השאר על רקע גילויי האנטישמיות והאתגרים המתרבים סביב אירועי השעה והקליפ שראה אור השבוע, יתורגם ויופץ לקהילות היהודיות בכל העולם.
השיר "שומר אחי אנוכי", שנכתב על ידי משה קלוגהפט, הולחן ע"י המוזיקאי העפולאי חן הררי והוקלט באולפנים של הררי שם נפגשו לפני כשבוע ההורים השכולים עם היוצאים, אגם בוחבוט והזמרים החיילים להקלטת השיר במפגש מרגש שאורגן על ידי אגף תרבות יהודית בניהולה של דקלה מרזר ובהובלת ממלא מקום ראש העיר חביב פרץ.
בת גלים שער, ממייסדות יום האחדות ואימו של גיל-עד שער ז"ל אמרה: "אחרי יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות - יום האחדות הוא בעיני היום החותם את כולם יחד, ומאגד את כולם יחד למסר אחד: החוזק הפנימי שלנו כעם וכמדינה. על רקע העבר ועם הפנים לעתיד – בשמחה ובעצב – הכל מתחיל באחדותנו"
ראש העיר אבי אלקבץ שנפגש עם ההורים השכולים בעת הקלטת השיר, הזמין אותם לטקס השנתי שנערך השבוע בירושלים במסגרת מיזם "ירושלים שלי" ובמהלכו חולקו ספרי תנ"ך לכל בוגרי כיתות ו' בבתי הספר היסודיים בעפולה: "אני חושב שאין אירוע מתאים ומרגש יותר מהמפגש השנתי של ילדי העיר עפולה בכותל המערבי אותו החזרנו לפני שלוש שנים ולהקדישו לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ולכן הזמנתי את הוריהם המדהימים, שמאז הרצח הנורא של בניהם פועלים לאחדות בקרב כל עם ישראל"