הקולקציה החדשה של "שכטר בוטיק" Creative Native, פרי יצירתו של שים אדרי מעצב הבית, היא המשך ישיר של מסורת ארוכת שנים בה מוצגת סדרה עשירה של בדים בהדפסים עשירים ומקוריים בשלל טקסטורות, צבעים וחומרים.
הקולקציה החדשה של שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקובהקולקציה החדשה של שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקוב
הקולקציה החדשה של שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקוב
(הקולקציה החדשה של שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקוב)
כמידי שנה השכיל אדרי לחבר בהרמוניה בין עולמות עיצוב הפנים והאופנה. לשיטתו בדי הריפוד הם בסיס לאינסוף שימושים - Fabric is just the beginning. לצד ריפוד מערכות ישיבה, הדומים, פופים, ספסלים וכמובן כריות נוי, משמשים הבדים המעוצבים החדשים גם לעיצוב פרטי אופנה ביניהם תיקי קיטבג שיקים ונעלי IN AND OUT ייחודיות.
את ההשראה לקולקציה החדשה שאב אדרי מצעצועי ילדים קלאסיים כמו גם מתמות עיצוב אתניות השזורות בהיסטוריה של תרבויות רחוקות ומרתקות. על ידי שילובים מסעירים של פאטרנים, דוגמאות, טקסטורות וצבעוניות נועזת ומסעירה, הצליח להגדיר מחדש את כוחו של הטקסטיל להוביל את תפיסת עיצוב החלל באשר הוא.
Creative Native. צילום: איליה מלניקובCreative Native. צילום: איליה מלניקוב
Creative Native. צילום: איליה מלניקוב
(Creative Native. צילום: איליה מלניקוב)
הקולקציה החדשה כוללת חמישה ליינים המיועדים לריפוד כריות ואביזרים משלימים ובנוסף שלושה דגמי בדי בסיס לריפוד שמשלימים את תמונת העיצוב כולה.
ליין ה-Playmobile עוצב בהשראת צעצועים אייקונים מערביים המשלבים את התרבות האפריקאית. ליין מסקרן נוסף הוא Copenhagen שעוצב בהשראת פאטרנים מסורתיים- סקנדינבים ואפריקאים שעל אף המרחק הגיאוגרפי ניכר כי קיים בינהם קשר הדוק. ליין ה-Skagen עוצב בהשראה אינדיאנית, הצורניות והצבעוניות נשענות על תרבות הנייטיבס האמריקאים אך בד בבד, זוכות לאינטרפרטציה עדכנית. ליין "אינארי" נשען על תפיסת עיצוב נאיבית, ראשונית בקומפוזיציה אקראית. ה Cancún line נוצר בהשראה בוטנית טרופית המתבסס על האופן בו הנייטיבס ציירו עלים וגבעולים מאות בשנים.
חיבור בין עיצוב פנים לאופנה, שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקובחיבור בין עיצוב פנים לאופנה, שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקוב
חיבור בין עיצוב פנים לאופנה, שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקוב
(חיבור בין עיצוב פנים לאופנה, שכטר בוטיק. צילום: איליה מלניקוב)
להשלמת הקולקציה יצר אדרי שלושה בדי ריפוד חדשים המתכתבים עם מוקדי ההשראה של הקולקציה ומגבים אותם. כך למשל פיתח אינטרפרטציה מודרנית לבד הפיקה שניחן במראה טקסטורלי תלת ממדי ובד הפרינס שעשוי קטיפה מלאה בגלאם שעוצבה בהשראת החליפות הנועזות של הזמר המנוח.