לשון קשורה הינו מצב מולד בו המיתר המחבר בין הלשון ורצפת הפה מגביל את התנועה התקינה של הלשון. לשון קשורה עלולה לגרום לבעיות הנקה אצל תינוקות מסוימים ובעיות בדיבור בהמשך.
"לאחרונה הגיעו אלי אימהות לייעוצים ושיתפו אותי על הקשיים שהן חוות במהלך ההנקה. לאחר שיחה ובדיקה של התינוק אבחנתי שלתינוק יש לשון קשורה", שיתף ד"ר לאוניד ליבשיץ, מומחה באף אוזן גרון במרכז לרפואה יועצת בעפולה.

ד"ר ליאוניד ליבשיץד"ר ליאוניד ליבשיץ
ד"ר ליאוניד ליבשיץ
(צילום: דוברות כללית)

ד"ר ליבשיץ נשוי +3 ילדים, בן 41, מתגורר באחוזת ברק, התמחה בבית חולים זיו במחלקת אף אוזן גרון, סיים לאחרונה השתלמות באף אוזן גרון ילדים במרכז הרפואי שניידר ושב למרפאות כללית בעפולה, בית שאן ובצפת.
לדברי ד"ר ליבשיץ: "לאחרונה הרחבנו את השירות ואנו מבצעים התרת לשון קשורה בתינוקות במרפאה היועצת בעפולה. שחרור כירורגי של הלשון מאפשר לתינוק לינוק בצורה תקינה ויעילה. השחרור הכירורגי של הלשון מתבצע על ידי הרמה של הלשון וחיתוך סטרילי של המיתר עם אלחוש מקומי".
"אנחנו ממשיכים להרחיב את השירותים בהתאם לצרכים המשתנים של ציבור המטופלים שלנו, ולתת רפואה טובה ואיכותית. אנו פועלים כל העת להרחיב את השירותים במרפאה בדגש על שיפור משמעותי בזמינות השירות וקיצור התורים" בירך ד"ר דרור אשכנזי, מנהל המרכז לרפואה יועצת של כללית מחוז צפון בעפולה.