ד"ר נאיף חבשה, בן 43, תושב כפר אכסאל, התמחה ברפואה פנימית במרכז רפואי העמק, בנוסף, התמחה בנפרולוגיה ולחץ דם, במרכז רפואי בילינסון ובתום ההתמחות החל לעבוד במרפאות מחוז צפון בכללית.
1 צפייה בגלריה
ד"ר נאיף חבשה
ד"ר נאיף חבשה
ד"ר נאיף חבשה
(צילום: דוברות כללית )
בהמשך דרכו המקצועית המשיך לבצע השתלמויות באנגליה בתחום הנפרולוגיה ופירסם מחקרים רבים שפורסמו בעיתונים רפואיים בינלאומיים, ולאחרונה מונה לרכז תחום הנפרולוגיה במחוז.
אי ספיקה כליות נפוצה פי שתיים יותר מסוכרת. כיום, כ - 440 מיליון אנשים סובלים מסוכרת ברחבי העולם, וכ - 850 מיליון אנשים סובלים מאי ספיקת כליות בדרגות שונות.
"אי ספיקת כליות, בדרגות שונות, היא מחלה מאוד נפוצה. מכל 100 אנשים ברחוב לפחות 10-12 אנשים סובלים מבעיות בכליות בדרגות שונות. הבעיה נובעת מחוסר מודעות ותת אבחון של המחלה. למחוז צפון בכללית יש מודל טיפול השומר על רצף הטיפול והעבודה המשותפת עם רופאי המשפחה והנפרולוגים, דרכי פעולה להעלאת מודעות על המחלה וכיצד למנוע את התדרדרות תפקודי הכליות.
ביום המודעות למחלה מאוד גבוה וחשוב לאבחן ולטפל מוקדם במחלה. חשוב לדעת, אבחון והתחלת הטיפול בזמן, איזון וטיפול מתאים מביא לאיכות חיים" הסביר ד"ר חבשה.
"שמנו לנו בכללית מחוז צפון מטרה לשנות בצורה מושכלת את אורח החיים של מטופלינו. שינוי זה מותאם חברתית ותרבותית לאוכלוסייה. אנו מברכים ומאחלים הצלחה רבה לד"ר חבשה עם כניסתו לתפקיד בימים אלה. אני בטוח כי המקצועיות, הידע והניסיון הרב והמגוון שצבר יהווה תרומה גדולה לציבור מטופלינו" סיכם ד"ר טנוס כורזום, המנהל הרפואי של המחוז.
מוגש מטעם כללית מחוז צפון.
פורסם לראשונה: 10:50, 27.11.23