התוכנית החינוכית 'הטייסת' עתידה להשתלב במערכת החינוך בעפולה. כך עולה משיחות בין ראש מינהל החינוך בעפולה וראשי 'קרן רמון' שאימצה את התוכנית לפני כמה שנים. הקשר הראשוני בין הצדדים נוצר בעת חנוכת גן הילדים ע"ש רונה רמון ז"ל לפני כמה חודשים בעפולה אליו הגיעו נציגי הקרן שהציגו את עיקרי התוכנית בפניי ראש העיר אבי אלקבץ שהנחה את ראש מינהל החינוך טינה ולדמן לקדם את הנושא.
תלמידי 'יהלום' עם האסטורנאוט (צילום: עיריית עפולה)תלמידי 'יהלום' עם האסטורנאוט (צילום: עיריית עפולה)
תלמידי 'יהלום' עם האסטורנאוט (צילום: עיריית עפולה)
(תלמידי 'יהלום' עם האסטורנאוט (צילום: עיריית עפולה))
מאז הפגישה הראשונה נערכו כמה שיחות חיוביות בנושא ולפני כשבוע הוזמנו תלמידים מבית הספר 'יהלום' בעפולה למפגש עם האסטרונאוט ד"ר גרט רייזמן, חברו הטוב של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל. במהלך המפגש שהתקיים במסגרת שבוע החלל, הקשיבו התלמידים להרצאה מרתקת של ד"ר רייזמן, האסטרונאוט היהודי הראשון בתחנת החלל הבינלאומית, שסיפר להם שלקח על עצמו למלא את משימתו של אילן רמון ז"ל להפיץ את נושא החלל בקרב בני נוער בישראל. באותה הזדמנות המליץ רייזמן לתלמידים "לא לפחד מכישלונות אלא להיות אמיצים ולקחת סיכונים", שכן הוא עצמו התקבל לנאס"א לאחר שנכשל בחמישה מבחנים.
תוכנית 'הטייסת' נוסדה במגדל העמק לפני 13 שנים בשיתוף הרשות המקומית, טייסת 117 ברמת דוד, בית הספר 'גיורא יוספטל' ושני תושבי העיר, בוגרי ביה"ס הטייס א' ואיש החינוך ראובן צמח. מטרתה של התוכנית להוביל לשינוי התנהגותי חברתי-ערכי בקרב ילדים, לטפח מנהיגות ולעודד מצוינות. כיום פועלת התוכנית בלמעלה מ־20 בתי ספר ברחבי הארץ ופעילים בה כ־500 תלמידים.