המועמד לראשות המועצה האזורית עמק יזרעאל, זיו ורהפטיג מהיישוב אחוזת ברק, הודיע על פרישה מהמרוץ לראשות המועצה ועל תמיכה באייל בצר, ראש המועצה המכהן.
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
בהודעה בדף הפייסבוק שלו כתב ורהפטיג: "יצאתי למסע הזה בראש ובראשונה כדי להגן על העמק שלנו מאסון הקמת שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד. מהרגע הראשון הבהרתי שבסך הכל המועצה שלנו מתפקדת טוב ואני סבור שאפשר יותר טוב. ואכן ניסיתי להציג אלטרנטיבה. לצערי הרב, בנקודת הזמן הזו, מסיבות שונות, אני סבור שלא אבחר לתפקיד ראש המועצה בבחירות הקרובות".
עוד כתב ורהפטיג: "אני מבין שלחלק מכם קריאה זו באה בהפתעה, אבל, חשוב לי להדגיש- אני עושה זאת בלב שלם ומתוך הבנה שזה מה שנכון וטוב לעמק בשעה זו. כמי שנמנה עם מייסדי העמותה למאבק נגד שדה התעופה ולאחר שבחנתי את תכניותיו ודרכי פעולתו אני בהחלט משוכנע שמבין השניים לאייל היכולות למנוע את הקמתו".
אייל בצר בתגובה לפרישתו של זיו ורהפטיג מההתמודדות על ראשות המועצה וקריאתו לתמיכה באייל בצר: "אמרתי בעבר ואני אומר גם היום שאני לא רוצה לפגוע באיש, גם לא באף אחד מהמתמודדים, אבל אם הוא היה מסיק את המסקנות מהבחירות הקודמות הוא לא היה מתמודד. זיו קיבל החלטה ואני מכבד אותה. לאחר חודשים בהם סער העמק סביב נושא שדה התעופה, התרגשתי לקרוא במכתב הפרישה של זיו את הדברים הבאים: 'כמי שנמנה עם מייסדי העמותה למאבק נגד שדה התעופה ולאחר שבחנתי את תכניותיו ודרכי פעולתו אני בהחלט משוכנע שמבין השניים לאייל היכולות למנוע את הקמתו'. אני מודה לו על היושרה, ההגינות והאחריות וכמובן מודה לו על קריאתו לתושבים לתמוך בי למען כל תושבי העמק".
המועמדת לראשות לימור רגב מסרה בתגובה: "הפרישה של זיו ורהפטיג הייתה כתובה על הקיר מזה זמן. קיימתי איתו מספר שיחות בשבועות האחרונים ובכולם עלה הרצון לפעול באופן משותף למען התחדשות, שינוי ורוח חדשה. לצערי, הפוליטיקה הישנה גברה על ההיגיון. גזרתי על עצמי שמירה מוחלטת על חוקי הבחירות ובכך נמנעתי להבטיח לזיו את מה שאסור. אני גאה בכך ולא מצטערת גם לאחר הודעת התמיכה המוזרה בלשון המעטה של זיו באייל בצר. לתומכיו של זיו אני קוראת להמשיך ולפעול למען כל הערכים אותם הם מקדמים בשנים האחרונות של יוזמה, הובלה, חדשנות והתחדשות".