איריס הרינג (צילום: שרון צור)איריס הרינג (צילום: שרון צור)
איריס הרינג (צילום: שרון צור)
(איריס הרינג (צילום: שרון צור))
מועמדת חדשה לראשות המועצה המקומית כפר תבור: איריס הרינג (51), תושבת הכפר זה עשר שנים, הצטרפה למרוץ ותנסה להיות זו שתחליף אחרי 30 באוקטובר את ראש המועצה הוותיק יוסי דולה, שהחליט לפרוש מהחיים הציבוריים. הרינג מתמודדת מול ארבעה מועמדים, בהם חנה אטלי־לוי, אלי גבאי, עודד הלפרין ושקד גולדמן.
הרינג תתמודד בראש סיעה עצמאית, שטרם הוחלט על שמה, ובימים אלה היא עובדת על גיבוש הרשימה למועצה. "הרבה תושבים פנו אליי שאתמודד. יחד עם זאת יש לי עשייה ציבורית ענפה וזה מבחינתי הדבר הנכון לעשות - להתמודד על ראשות המועצה", אמרה הרינג, יזמית בתחומים שונים, "אני יודעת לתת שירות טוב לאנשים ולכן אני רואה את עצמי ראויה ומתאימה לתפקיד. אני מאלה שנותנים את הלב עבור התושבים. יחד עם זאת אני אשת ביצוע טובה. אביא רוח חדשה לטובת הקהילה".
הרינג היא בת מושב ארבל שבמועצה האזורית גליל תחתון. לה ולבן זוגה גל יש שלושה ילדים. הפעילות הציבורית שלה החלה במושב ארבל, כשמונתה ליו"ר הוועד המוניציפלי. בתפקיד זה כיהנה ארבע שנים, שהיו מרובות עשייה, הכוללת שיפור התשתיות, בנייה וחידוש מבנים וחיבור הקהילה הוותיקה לקהילה הצעירה.
לאחר שעברה להתגורר בכפר תבור היתה הרינג פעילה מאוד בחיי היישוב וכיהנה בכמה תפקידים, בהם יו"ר ועדת התרבות במתנ"ס, יו"ר הנהגת ההורים ויו"ר פורום הנשים של היישוב. כמו כן היא משמשת כסגנית פורום ועדי הורים ארצי ונציגותי במחוז חיפה והצפון ומייצגת את הפורום בוועידת החינוך בכנסת.
האם לדעתך יש למועמד שהוא לא יליד כפר תבור סיכוי לנצח בבחירות?
"בוודאי. הכל פתוח. התושבים בוחרים את האיש המתאים על פי אישיותו, יכולותיו וקשריו ולא לפי המקום שבו נולד. אני אמנם בת מושב ארבל, אך כפר תבור לא זר לי. למדתי ב'כדורי' ויש לי כאן הרבה חברי ילדות. אני לא מרגישה אאוטסיידר".
יוסי דולה תומך בעודד הלפרין. מפריע לך?
"זו החלטה שלו וזה בסדר גמור. מותר לו לתמוך במי שהוא רוצה. אני מלאת הערכה ליוסי. הוא מנטור אמיתי. כמי שמעורבת בקהילה למדתי ממנו המון וגם התייעצתי איתו. אני מעריכה את העבודה שלו. אנשים גאים לומר שהם גרים בכפר תבור וזה ייאמר לזכותו. יחד עם זאת יש עוד דברים לעשות".
כמי שמעורבת מאוד בחינוך בכפר, הרינג, אם תיבחר, תשים את הנושא הזה בראש סדר העדיפות שלה. "אשנה את הדרך החינוכית ביישוב. דרך שתיתן יותר מקום לאקלים החינוכי ולכבוד בין המורים, ההורים והתלמידים. יש לנו הורים מצוינים, אכפתיים ומקסימים בכפר תבור, אני רואה בהם שותפים שווים בכל הנושא החינוכי. החזון שלי הוא לצד תעודת בגרות משמעותית גם תעודת בגרות ערכית. אני רוצה שתלמיד יפתח את הבוקר בחיוך, יצא מבית הספר בחיוך וכבר בדרך הביתה יתגעגע לבית הספר. בעיניי אקלים מיטבי ברצף יוצר חוויות למידה משמעותיות יותר".
עד ליום הבוחר מקווה הרינג כי מערכת הבחירות תהיה מכבדת בין כולם. "חייבים לשמור על רוח טובה בבחירות כי ב־1 בנובמבר כולנו ניפגש בסופרמרקט", אמרה הרינג.
לפני חמש שנים היא התמודדה למליאת המועצה, אך לבסוף החליטה להסיר את מועמדותה.