בשבוע שעבר כשהייתי בדרכי למשרד שלי בתל אביב, עליתי במעלית עם מישהי שאני לא מכירה – יפהפייה אמיתית עם נוכחות מטורפת. היא היתה מתוקתקת מ-א' ועד ת'. כל שערה במקום, ציפורניים מטופחות, איפור מוקפד, לבוש בטוב טעם. בקיצור, נראית מעולה.
היא הסתכלה במין מבט כזה של "את מוכרת לי מאיפה שהוא...". חייכתי אליה ואז היא פתאום אמרה בהתלהבות: "אני יודעת! את השדכנית מהטלוויזיה, נכון?".
עניתי לה בחיוך שכן, והמעלית בדיוק הגיעה לקומה שלי. היא יצאה יחד איתי, ואמרה לי, "נו, יש לך מישהו לסדר לי?"
הזמנתי אותה להיכנס אליי למשרד, והתחלנו לפטפט. היא סיפרה לי שהיא בדיוק נפרדה מחבר שאיתו יצאה כבר כמה שנים, ועכשיו היא בחיפוש אחר בן זוג חדש.
צילום: shutterstockצילום: shutterstock
צילום: shutterstock
(צילום: shutterstock)
כמובן ששאלתי אותה מה היא מחפשת בגבר - והדבר הראשון שהיא אמרה לי (בלי שום בושה) זה שהוא יהיה עשיר. אבל לא סתם אמיד או מבוסס, אלא ממש עשיר, או במילים שלה "טחון בכסף".
האמת, לא אהבתי את זה. נכון שזכותה להציב לעצמה אילו קריטריונים שחשובים לה בגבר, אבל לפסול מראש כל אחד שאין לו מינימום כמה מילונים בחשבון בנק? בעיניי זה לא מתאים.
אני מבינה לחלוטין שנשים רוצות שהגבר שלהן יהיה מבוסס כלכלית, אני מבינה שהן לא רוצות דאגות כספיות בחיים וזה בסדר גמור. אבל יש גבול, וכשמישהי באה אליי עם דרישה כל כך קיצונית, זה לא מוצא חן בעיניי. אמנם יש לי כמה בחורים במאגר שעונים על הדרישה הזאת, אבל אני לא אשדך להם אחת כזאת כי זה ברור כשמש שהיא רק מחפשת מישהו שיממן אותה, ולא מחפשת אהבה אמיתית.
זה לא מפתיע, אבל היא גם הודתה בזה במהלך הפגישה. אחרי שדיברנו קצת, התברר לי שהבחור הקודם שאיתו יצאה היה איזה אוליגרך שמבוגר ממנה כמעט ב-30 שנה, והיא בכלל לא אהבה אותו, אלא את הכסף שלו ואת הלייף סטייל שהוא איפשר לה.
לצערי, לא חסרות נשים נצלניות בעולם הזה, אז גברים יקרים, אם יש לכם הרבה מאוד כסף, אל תסתנוורו מבחורה יפה. פקחו את עיניכם ובדקו אם היא רוצה אתכם בגלל האהבה או בגלל חשבון הבנק שלכם.
הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה - לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".
לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון