קבוצת הנוער של הפועל איכסל העפילה לראשונה לליגה הלאומית לנוער, הליגה השנייה, לאחר הודעת ההתאחדות אתמול (שני) על סיום העונה של הליגות לנוער בעקבות משבר הקורונה. איכסל העפילה ליגה שכן בתום המחזור ה-20, שלאחריו הופסקו המשחקים, הקבוצה היתה במקום השני בליגה הארצית.
יובל שטרית. מאמן נוער מוביל בצפוןיובל שטרית. מאמן נוער מוביל בצפון
יובל שטרית. מאמן נוער מוביל בצפון
(צילום: שרון צור)
מי שהוביל את הנוער של איכסל להישג המקצועי המרשים הוא המאמן יובל שטרית, מבכירי מאמני הנוער בצפון, שבעונה שעברה הוביל את קבוצת הנוער של הפועל אסי גלבוע לעלייה לליגה הלאומית. שטרית קיבל את הבשורה על העלייה באושר גדול.
"לעלות ליגה זאת הרגשה אדירה. אני שמח שהצלחתי לחוות זאת פעמיים תוך שנה עם שתי עליות ליגה ועם שתי קבוצות שונות", אמר שטרית, "לכל מאמן יש את הדרך והעקרונות שלו ואני שמח שהדרך שלי מוכיחה לי שוב שהיא נכונה. אני חי את הכדורגל 24 שעות ביממה. אני עובד, משקיע ומתאמץ במשך שנה שלמה בדיוק לרגע הזה. זה בדיוק התסריט שבניתי לעצמי. נבצר מאיתנו בשלב הזה לחגוג כמו שצריך בגלל המצב, אבל אנחנו עוד נחגוג בגדול כי זה מגיע לנו. מי שהיה שותף לדרך שלנו יודע ששום דבר לא בא לנו בקלות".
נוער הפועל איכסל. קבוצה מגובשתנוער הפועל איכסל. קבוצה מגובשת
נוער הפועל איכסל. קבוצה מגובשת
(צילום: שרון צור)
שטרית מפרגן לשחקנים שלו על ההישג והוסיף: "השחקנים שלי הוכיחו שהם גברים אמיתיים. הם הגיעו משחק אחרי משחק ברמת מוכנות גבוהה מאוד במטרה לנצח 10 משחקים ברציפות. בשלב מסוים בעונה שום דבר לא ברור מאליו. גם במשחקים הבודדים שבהם איבדנו נקודות היינו הקבוצה הטובה יותר על המגרש. במשחקים בהם נקלענו לפיגור ידענו לחזור, ובמשחקים בהם היינו צריכים לשמור על התוצאה ידענו להתאים את עצמו לכל סיטואציה. מי שמתעסק בכדורגל יודע שעל הכדורגלן כאינדיבידואל יש המון לחץ בזמן משחק יחד עם הציפיות להציג יכולת טובה, ולהגיב לכל תרחיש, ולאורך עונה שלמה זה לא פשוט והשחקנים שלי עמדו בזה ומגיעות להם כל המחמאות. ההצלחה הזו היא חלק בלתי נפרד מהם".
שטרית מודה כי ההצלחה שלו ושל שחקניו העונה לא היתה יכולה לקרות בלי שני אנשים - הבעלים אמיר אסעד והמנהל המקצועי אסלאם כנען: "עליית הליגה הזו היא הצלחה אדירה גם של איש מאוד מיוחד בשם אמיר אסעד, הבעלים של מחלקת הנוער, לפני שנה הקבוצה הזו הייתה בליגה מחוזית ושנה הבאה היא בליגה הלאומית. הוא אדם עם חזון שמשקיע את מיטב כספו והביא את אנשי המקצוע הטובים ביותר למועדון החל מהמנהל המקצועי אסלאם כנען שהידע שלו בכדורגל הוא עצום והוא מוביל את המועדון להישגים חסרי תקדים ברמה המקצועית. יחד איתם יש צוות מאמנים שעובד איתי בשגרת האימונים בקבוצת הנוער, מאמן הכושר מרסלו ומאמן השוערים אסעד. יש להם חלק גדול בהצלחה של הקבוצה ואני יכול רק להודות להם על שיתוף פעולה ועל העצות הנכונות".
יובל שטרית, אסלאם כנען ואמיר אסעד. צוות מנצחיובל שטרית, אסלאם כנען ואמיר אסעד. צוות מנצח
יובל שטרית, אמיר אסעד ואסלאם כנען. צוות מנצח
(צילום: שרון צור)
לשאלה האם יאמן את הנוער של איכסל גם בעונה הבאה השיב: "בשלב הזה אני לא יודע מה יהיה בשנה הבאה, יש לי בית חם באיכסל. קבוצת הבוגרים גם היא העפילה לליגה הלאומית שזה הישג חסר תקדים. יש עוד זמן עד לפתיחת העונה. כרגע נתמקד בליהנות מההצלחה שהשגנו ובהמשך נתפנה לחשוב על העתיד. בסופו של דבר ההצלחה הגדולה מורכבת מכמה הצלחות קטנות בדרך, שגם מהם צריך לדעת ליהנות".