הפועל נוף הגליל ככל הנראה לא תשיג העונה את הפלייאוף העליון. ההפסד היום (שישי) אחר הצהריים להפועל אשקלון בתוצאה 0:1 הקטין את הסיכויים של הקבוצה להתברג בין שמונה הראשונות בלאומית. עבור ראשי הקבוצה הסיטואציה שנוצרה היא אכזבה גדולה, שכן בשנתיים האחרונות השיגה הקבוצה פלייאוף עליון, היתה קבוצה דומיננטית ומשפיעה בליגה ואף כמעט העפילה לליגת העל.
המצב מורכב מאוד (צילום: שרון צור)המצב מורכב מאוד (צילום: שרון צור)
המצב מורכב מאוד (צילום: שרון צור)
(המצב מורכב מאוד (צילום: שרון צור))
נוף הגליל הגיעה למשחק באשקלון בידיעה שהיא חייבת לנצח את הקבוצה מהמקום האחרון. לאורך כל השבוע היתה אווירה טובה באימונים וראשי הקבוצה אף דאגו לבית מלון. כל זאת כדי שהשחקנים יגיעו רגועים למשחק החשוב וינצחו אותו. למרות ההכנה הטובה - הקבוצה הפסידה.
סיבה לדאגה 1: נוף הגליל סופרת שלושה הפסדים רצופים - להפועל עפולה, להפועל רמת השרון ולהפועל אשקלון. דווקא ברגעי ההכרעה של העונה המאמן איתי מרדכי לא הצליח להביא את שחקניו לכושר טוב כדי שיוכלו להשיג את המטרה - פלייאוף עליון.
המנהל המקצועי של נצרת עילית רועי כהן. עוד נקודההמנהל המקצועי של נצרת עילית רועי כהן. עוד נקודה
המנהל המקצועי של נצרת עילית רועי כהן. עוד נקודה
(המנהל המקצועי של נצרת עילית רועי כהן. עוד נקודה)
סיבה לדאגה 2: הקבוצה רחוקה עכשיו רק שמונה נקודות מהמקום ה-14 המוביל למבחנים. במקום ה-14 נמצאת בני לוד, שאם ביום שני תנצח את הפועל רמת גן הפער יתקזז לחמש נקודות ואז הקבוצה תהיה בכלל באופרה אחרת - חשש מהסתבכות במאבקים נגד הירידה. המצב מורכב מאוד ונפיץ. הקבוצה לא ממש מוכנה מנטלית למאבקי תחתית.
מה יעשו ראשי הקבוצה: המשבר הנוכחי מלחיץ מאוד. החשש מהסתבכות בתחתית שלח את היו"ר רוני ליקוורניק, המנכ"ל גיל ברעם, המנהל המקצועי רועי כהן ומנהל הקבוצה שרון סויסה לחשבון נפש כשהשאלה שהם צריכים לענות עליה בשעות הקרובות היא: מה הם יכולים לעשות כדי למנוע מהקבוצה הסתבכות בתחתית? כמו שנהוג להגיד בארצנו - כל האופציות על השולחן.
המנכ"ל גיל ברעם. מצב לא פשוט (צילום: שרון צור)המנכ"ל גיל ברעם. מצב לא פשוט (צילום: שרון צור)
המנכ"ל גיל ברעם. מצב לא פשוט (צילום: שרון צור)
(המנכ"ל גיל ברעם. מצב לא פשוט (צילום: שרון צור))
שורה תחתונה: במחזור הבא, הלפני אחרון לעונה הסדרה, נוף הגליל משחקת בבית נגד הפועל אום אל פחם. אם היא מנצחת את המשחק היא משאירה לעצמה סיכוי קטן להשיג את הפלייאוף העליון. נוף הגליל לא תלויה בעצמה, אבל היא חייבת להישאר אופטימית וחיובית. בכל מקרה הקבוצה חייבת לנצח את שני המשחקים האחרונים של העונה הסדרה. גם אם היא לא תשיג את הפלייאוף עליון לפחות שתגיע לפלייאוף התחתון עם פער משמעותי מהמקום ה-14.