העמותה שמנהלת את הפועל עפולה עדיין לא מחזיקה באישור ניהול תקין לשנת 2020. המשמעות: העירייה לא יכולה להעביר לקבוצה כספים והדבר המשמעותי לא פחות - אין באפשרות ההנהלה להעביר שחקנים ברשות לבקרת תקציבים. זו הסיבה שקשר הרכש של הקבוצה ערן לוי לא עבר בבקרה מיד כשחלון העברות נפתח, ביום שלישי שעבר.
העובדה שאין לעמותה אישור ניהול תקין מעלה המון שאלות נוקבות: איך הקבוצה הגיע למצב הזה? מי אשם שהנושא לא טופל? מדוע רק במהלך חודש דצמבר 2019 הוגשה הבקשה לאישור? מי נרדם בשמירה ושאלת מיליון הדולר: מתי הקבוצה תקבל את האישור?.
היו"ר עמיר נוי (צילום: שרון צור)היו"ר עמיר נוי (צילום: שרון צור)
היו"ר עמיר נוי (צילום: שרון צור)
(היו"ר עמיר נוי (צילום: שרון צור))
מיותר לציין כי בעונה מקצועית כל כך קשה, עונה שמקפלת בתוכה המון אתגרים, מתבקש שיהיו מינמום טעויות ניהוליות. הקבוצה לא צריכה להכשיל את עצמה בדרך להשגת מטרת העל - הישארות בליגה.
במטרה להשיג את האישור במהירות נזעק לעזרה היו"ר לשעבר דני אסולין ועוד חברי הנהלה לשעבר. למאמץ הגדול שותפים גם מנהל מחלקת הנוער עמי אסייג וחבר הוועדה המייעצת לניהול הקבוצה שמעון פרי. הכל במטרה להשיג את האישור במהרה.
מי אחראי לכך שהקבוצה עדיין ללא אישור ניהול תקין? האצבע מופנית בימים אלה לעבר יו"ר הקבוצה לשעבר עמיר נוי, בטענה כי לא טיפל, לכאורה, בנושא בזמן. יש לציין כי נוי עזב את הקבוצה ב-27 באוקטובר 2019.
היו"ר לשעבר נוי עושה סדר בכל הפרשה והגיב לנושא: "עד חודש אוקטובר נעשתה ביקורת עומק על ידי רשם העמותות בעמותה באמצעות רואה חשבון מטעמו. לא היה ניתן להתעסק באישור ניהול תקין עד לגמר ביקורת העומק שנעשתה בעיקר מול רואה החשבון שגב סיטי, שראוי לציין שעשה את חובתו נאמנה. בגמר ביקורת העומק היו צריכים להתעסק עם הניהול תקין, אבל לצערי כבר עזבתי את הקבוצה ולכן לא עסקתי בנושא. היו חודשיים וחצי לעשות את זה כדי לקבל אותו בזמן".
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
(צילום: שרון צור)
מועדון הפועל עפולה התבקש להגיב לשאלה מי אחראי למצב שבו נקלעה העמותה - ללא אישור ניהול תקין וכך מסר המועדון בתגובה: "הפועל עפולה מסתכלת קדימה ולא מחפשת אשמים, בטח לא עכשיו. בסיום העונה ננתח כל תרחיש שלדעתנו לא התנהל נכון במטרה שטעות כזו או אחרת לא תחזור על עצמה".
היום יום קריטי בסאגה. למה? מנהל מחלקת הנוער עמי אסייג וחבר הוועדה המייעצת לניהול הקבוצה שמעון פרי צפויים להגיע היום למשרדי רשם העמותות במשרד המשפטים בירושלים בתקווה לחזור ממנו לעפולה עם המסמך המיוחל.