ימים לא קלים עוברים על מנהל הפועל נוף הגליל, שרון סויסה. לצד העבודה בכבאות ובמועדון הוא גם מלווה את אחיו, אילן שמתמודד בגבורה עם מחלת הסרטן ואף הודיע על פרישתו מאימון כרגע על מנת להתרכז בטיפולים ובהחלמה.
ההתפטרות הגיע מיד לאחר ניצחון קבוצתו הפועל מגדל העמק על הפועל באקה אל גרבייה לפני כשבוע וחצי. "זה לא פשוט. אנחנו חיים את זה ביום-יום", סיפר סויסה על ההחלטה של אחיו, "אני אישית מאוד שמח שהוא עזב את הכדורגל. אם זה היה תלוי בי זה היה קורה ממזמן. אילן ואשתו חשבו הפוך, שהיציאה לאימונים ומשחקים תיתן לו כוחות והסחת דעת. אבל אני מכיר את הכדורגל ואיזה לחצים יש בו. כל הזמן לנתח את המשחק בראש ובבית. אני יודע מה זה עושה לבנאדם. צריך הרבה אנרגיות בשביל זה ולא היו לו אותם.
אילן ושרון סויסה ליד קבר אמם ז'קלין ז"ל * צילום: שרון צוראילן ושרון סויסה ליד קבר אמם ז'קלין ז"ל * צילום: שרון צור
אילן ושרון סויסה ליד קבר אמם ז'קלין ז"ל * צילום: שרון צור
(אילן ושרון סויסה ליד קבר אמם ז'קלין ז"ל * צילום: שרון צור)
"אני לקחתי אותו למשחק הזה בכדי לוודא שזה אכן יקרה והוא יעשה את זה", מוסיף סויסה לספר, "פחדתי שהם ינצחו ואז הוא יקבל חשק ובסוף יישאר. קיוויתי שהוא יעשה את זה ב'קלאס' ינצח ויודע על העזיבה באווירה טובה. הייתי מאוד בלחץ במהלך המשחק ואני שמח שהוא עמד במשימה. אחרי המשחק ירדתי למגרש עם הבת שלו. הוא נכנס לחדר הלבשה, אסף את כולם ועשה מה שהוא הבטיח. אנחנו סביבו ואיתו ואני תמיד אומר לו: 'אמא שלנו הצליחה להילחם תשע שנים גם אתה תלחם'. הוא לא עזב את הכדורגל בשביל להרים ידיים. הוא חזק ואני מאמין שהוא ילחם עד הסוף".
ובמעבר חד. בענייני הכדורגל לפחות המנהל כן מצליח לחוות נחת לאחרונה אחרי פתיחת העונה הרעה של הקבוצה. נוף הגליל כבר רושמת שישה משחקים ללא הפסד ובהחלט נראה כי הקבוצה מראה סימני התאוששות והחלה להתחבר.
"בסופו של דבר מסתכלים על מבחן התוצאה והיכולת, אבל אני לוקח את זה גם לאווירה שהשתפרה, לחדר הלבשה ולביחד. גם הקושי של היעדר מגרש ביתי והנדידה ממקום למקום נעשית ביותר קלות ובאווירה יותר מחויכת", מסביר סויסה את השינוי שבאה כתוצאה מהשיפור ביכולת והתוצאות הטובות, "התחלנו את העונה עם מאמן חדש, שחקנים חדשים וגם בלי מגרש ביתי. זה הרבה שינויים בעונה אחת ואני שמח שסוף סוף מצאנו את הנוסחה. התגבשנו, התחברנו השיתוף פעולה של ההנהלה והצוות המקצועי הוא מלא. גם השחקנים ישרו קו ורואים את זה גם על המגרש. הכל מתחיל מאחורי הקלעים ואחר-כך מגיע למגרש. כמו שאומרים בכדורגל אי אפשר לשקר".
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
(צילום: שרון צור)
עם ההתרוממות שלכם אנחנו רואים גם את הצעירים מתחילים לפרוח.
"מאוד כיף. כשהמערכת לא לחוצה והכל קורה באווירה טובה זה גם הזמן לתת להם את הבמה כי בסופו של דבר המטרה היא גם לקדם שחקני בית. אין יותר כיף מלראות שחקנים שגדלים אצלנו מצליחים מאשר להביא שחקנים מבחוץ. אני נותן את הקרדיט לצוות המקצועי שעושה עבודה טובה עם המון סבלנות והכניס אותם לקצב בהדרגה. עכשיו מתחילים לראות תוצאות ואני מקווה שתהיה לזה המשכיות ושהם לא יסתנוורו מהרעשים מסביב. שיתרכזו רק בכדורגל".
על עודד צ'וקול שקיבל השבוע זימון בכורה לנבחרת האולימפית אמר המנהל: "ההצלחה של עודד תלויה בו. היה השבוע הרבה רעשי רקע ופסטיבל סביבו אם הוא יידע לקחת את זה למקום טוב כמו שהוא עשה בחודשיים שלוש האחרונים שהוא נתן הרבה עבודה קשה והשקעה וראינו ממנו שינוי ממש לטובה אנחנו נמשיך לראות תוצאות. אני מקווה שהוא יצליח לתקוע יתד בנבחרת וימשיך להביא לנו גאווה. כולנו אחריו ומנסים לכוון אותו ולהשאיר אותו על הקרקע כי שחקנים כישרוניים יש הרבה, אבל צריך לדעת לאיזה כיוון לקחת את זה. הדוגמה הכי טובה שאפשר לתת לצעירים היא ראובן עובד. להראות להם איפה הם לא רוצים להיות. הוא היה כוכב כדורגל אבל דרכו הם מבינים שהכל יכול להיגמר ברגע".
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
(צילום: שרון צור)
עוד שחקן שפורח בקבוצה הוא רועי שוקרני, שמאז חזרתו למרכז הקישור הוא מראה את הכישרון האדיר שלו וללא ספק מסומן כאחד משחקני המפתח של נוף הגליל כעת. "שוקרני הוא שחקן פנטסטי וחשוב לקבוצה. הוא מעל הליגה הזו ובכל מקום שהמאמן יחליט להציב אותו הוא יקבל את זה ויעשה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר", אמר סויסה, "אם נהיה אמיתיים בהתחלה אף שחקן לא השתלב. היו הרבה דברים מסביב שהשפיעו על האווירה ולקח זמן לכולם להתחבר גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה חברתית. כמו שאמרתי עכשיו אני חושב שעלינו על הנוסחא".