הפועל עפולה מארחת ביום שישי הקרוב את הפועל עכו, יריבה שעל הנייר ברמה שלה ולפיכך, המאמן עידן בר און ושחקניו חייבים לנצח את המשחק ולצאת מהמשבר הארוך. בר און טען בראיון לאתר 'מיינט העמק' כי הגיע בסיטואציה בה היתה לקבוצה הגרלה קשה מול יריבות חזקות ולכן הקבוצה בין היתר הפסידה. את עכו הוא חייב לנצח. התירוץ של יריבה חזקה יותר או במומנטום טוב יותר כבר לא תתפוס.
המאמן עידן בר און. מי יצא מההרכב? (צילום: שרון צור)המאמן עידן בר און. מי יצא מההרכב? (צילום: שרון צור)
המאמן עידן בר און. מי יצא מההרכב? (צילום: שרון צור)
(המאמן עידן בר און. מי יצא מההרכב? (צילום: שרון צור))
בר און מבין שהוא ושחקניו עם הגב אל הקיר. הם צמודים אליו חזק. אין להם יותר לאן לברוח. רק ניצחון ישחרר אותם מהסיטואציה הקשה, המורכבת והמאתגרת. היו"ר עמיר נוי מגלה סבלנות מעוררת הערכה כלפי רצף הכישלונות. אך אם גם את עכו עפולה לא תנצח, נוי יצטרך לחשב מסלול מחדש.
ארבעה משחקים בר און מאמן את עפולה ובארבעתם הפסיד. לפיכך, הוא החליט על שינוי באסטרטגיה. עם מה שניסה עד עכשיו לא עבד, צריך לנסות משהו אחר. מה זה משהו האחר הזה? שינוי שיטה. אולי מעבר ל-2-3-5. בר און שוקל ברצינות לשחק עם שלומה בלמים. הוא גם מריץ בראש כל מיני צורות משחק. אין לו ברירה כי את עכו הוא חייב לנצח.
לבר און גם יש עוד אופציה והיא זעזוע בהרכב. יש לו עכשיו אפשרות לעשות שינויים דרמטיים ב-11 הפותחים. זה יהיה עבורו מהלך לא פשוט – לוותר על כמה באנקרים מההרכב.
החתמתו של המגן השמאלי חן דילמוני גררה ביקורת כלפי ההנהלה. למה להחתים מגן, כשהבעיה העיקרית של הקבוצה היא חלוץ?. נגד כפר קאסם חוסר המחץ בהתקפה בלט. הנתון הבא הוא זה שזירז את ההנהלה להחתים את החלוץ דודו ביטון. בתשעה משחקים כבשה הקבוצה חמישה שערי זכות בלבד. אלה מספרים של קבוצה שבעונה הבאה תשחק בליגה א'. יש לציין כי בשני המשחקים האחרונים עפולה לא כבשה.
החלוץ דודו ביטון הגיע אתמול, יום ראשון, לאימון הקבוצה לבקשתו ואחרי כמה שיחות עם המאמן בר און. הסכומים שדרש תחילה לא התאימו לעפולה, אבל בתום האימון חל מהפך. הוא נפגש עם ההנהלה וסיכם על הצטרפותו לקבוצה. המועדון לא הוציא מטעמו הודעה רשמית כי ביטון חתם, אך העניין פורסם. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא שעד שביטון לא עובר ברשות לבקרת התקציבים החתמתו לא רשמית.