הערב בבית העלמין של קיבוץ חפציבה נערכה הלוויתו של הכדורסלן האגדי יורם כהן ז"ל, שהלך לעולמו אתמול, מוצאי חג השבועות בגיל 80.
נטמן ליד בנו שני ז"ל (צילום: יוסי וקנין)נטמן ליד בנו שני ז"ל (צילום: יוסי וקנין)
נטמן ליד בנו שני ז"ל (צילום: יוסי וקנין)
(נטמן ליד בנו שני ז"ל (צילום: יוסי וקנין))
משפחה, חברים ומוקיריו הגיעו ללוות את 'הענק מבית אלפא' בדרכו האחרונה, ביניהם גם אנשי כדורסל וותיקים - המאמנים יוסי הררי מעפולה ומשה גרשון מכפר תבור. גם הבעלים של הפועל גלבוע/גליל חיים אוחיון הגיע לחלוק לו כבוד אחרון.
כהן ז"ל היה כוכב כדורסל גדול בשנות ה-60 של המאה הקודמת, כשכיכב בקבוצת הפועל בית אלפא ששיחקה אז בליגה הלאומית, אז הראשונה. הוא היה מכונת סלים משומנת. שחקן בעל יכולת קליעה ברמה הגבוהה שיש. הוא היה שחקן התקפה מושלם, שזכה להערצה גדולה בקרב חברי הקיבוצים באזור.
כהן וחבריו באותן שנים מופלאות היו ההצגה הכי טובה בעמק בימי שישי בערב במגרש הכדורסל הפתוח בבית אלפא. כהן היה מהשחקנים הבולטים בקרבות הבלתי נשכחים נגד הפועל תל אביב ומכבי תל אביב. הוא היה אגדה עוד בחייו.
יורם כהן ז"ל. היה אגדה עוד בחייו (צילום: שרון צור)יורם כהן ז"ל. היה אגדה עוד בחייו (צילום: שרון צור)
יורם כהן ז"ל. היה אגדה עוד בחייו (צילום: שרון צור)
(יורם כהן ז"ל. היה אגדה עוד בחייו (צילום: שרון צור))
לצד היותו איש כדורסל מופלא היתה לו גם אישיות נדירה. קשוח כלפי חוץ, אבל רך מבפנים. בני משפחתו שהספידו אותו בהלוויה סיפרו כמה אבא חם ואוהב היה, שמשפחתו היתה כל עולמו.
הוא נטמן לצד בנו שני ז"ל, שנהרג בשנת 2002 בתאונת דרכים כשהיה בדרכו לאימון כדורסל. מותו שבר את ליבו של כהן, שמאז נשא כאב אין סופי על אובדן בנו. בני משפחתו אמרו היום בהלוויה שלפחות עכשיו הם יתאחדו שוב למעלה בשמים.
בנימה אישית: בשנת 2014 ראיינתי את יורם כהן לעיתון 'ידיעות העמק'. הכותרת שנתתי לכתבה היתה 'הענק מבית אלפא' כי יורם היה ענק מבחוץ - גבוה ומרשים וענק מבפנים - אישיות קסומה, כובשת ונדירה. מאז הדבקתי לו את הכינוי הזה. זה היה מגיע לו. יהי זכרו ברוך.