עוד בשלהי העונה שעברה מאמן הפועל עפולה באותם ימים, אופיר חיים, סימן את אדריאן רוצ'ט כיעד מספר אחת שלו. לחיים היה ברור, כמו שהשמש זורחת בכל בוקר, שהוא השחקן שיכול לשדרג את הקבוצה שלו ולעלות אותה רמה אחת נוספת אל עבר התמודדות אפשרית על עלייה לליגת העל. חיים צדק.
אדריאן רוצ'ט. בשתי שרגות מעל הליגה (צילום: שרון צור)אדריאן רוצ'ט. בשתי שרגות מעל הליגה (צילום: שרון צור)
אדריאן רוצ'ט. בשתי שרגות מעל הליגה (צילום: שרון צור)
(אדריאן רוצ'ט. בשתי שרגות מעל הליגה (צילום: שרון צור))
הפועל עפולה נמצאת היום, ארבעה מחזורים לסיום העונה, פסע מעלייה היסטורית לליגת העל והשחקן שאחראי לכך יותר מכולם הוא רוצ'ט. הקשר שגדל בקרית שמונה הפך למנוע של בירת העמק. לכן, לא פעם אמרו במהלך העונה, שהיכולת שהוא מציג היא בשתי דרגות מעל הליגה הלאומית. "הוא השחקן הכי טוב בעפולה העונה", אמר שחקן העבר של המועדון החלוץ האגדי עמוס אעידן, "הוא לא מפסיק לרוץ. עושה הרבה הגנה. הוא פשוט מנהיג. הציון שלו העונה הוא 8. אני מחזיק ממנו מאוד. ועוד דבר, שיחקתי בשתי הקבוצות ומשאלת הלב שלי ששתיהן יעלו יחד לליגת העל".
ביום ראשון ב'גרין' במשחק הגורלי נגד הפועל נצרת עילית, רוצ'ט יצטרך להביא את כל הניסיון, האיכויות והיכולת שלו לידי ביטוי כדי שעפולה תעשה את הצד הדרמטי שהיא צריכה כדי לעלות לליגת העל. במילים אחרות, הוא צריך לסחוף את עפולה לניצחון ב'גרין'. זה למעשה רגע האמת של הקשר המחונן שגדל אצל איזי שרצקי והפך לאחד הווינרים הגדולים שצמחו בצפון.
כמה נקודות חשובות לגבי רוצ'ט: 1. הוא מלך שערי הקבוצה עם 11 שערים, רובם מבעיטות עונשין מ-11 מטר. 2. למרות שכמות שערי השדה שלו לא מהגבוהות שיש, הוא שחקן קישור שיודע להיכנס לרחבת היריב. 3. הניסיון שלו מאזן ועוזר מאוד לשחקנים הצעירים. 4. הוא שחקן שעוזר לשחקנים שלידו לרצות יותר בגלל האופי הווינרי שלו שמאפיין אותו לאורך כל הקריירה.
כוכבית חשובה: משטח הדשא ב'גרין' עלול לא לשחק לטובתו.
חברו הטוב של רוצ'ט מקרית שמונה הכדורגלן אסף פחימה אמר לקראת המשחק בין עפולה לנצרת עילית: " לפני הכל שמו של אדרי הולך לפניו כאחד שזכה באליפות המדינה, גביע המדינה ועוד תארים כמו עליות ליגה. הוא השחקן המשמעותי ביותר בעפולה. מבחינה מקצועית הוא נמצא בעונה יוצאת מהכלל עם שערים ובישולים ולדעתי אם יהיה לו ביום ראשון משחק טוב יהיה קשה להתמודד מולו בפרט ומול עפולה בכלל. דבר שאולי הכי חשוב לזכור - יש לו הרבה ניסיון במעמדים האלה. הוא יודע מה החשיבות של כל פרט ופרט החל מהכנה למשחק ועד לדברים הכי קטנים שלפעמים הם הכי חשובים".
פחימה הוסיף בנימה אישית: "כצפוני אני מאחל לעפולה כמובן בגלל חברי אדרי וגם לנצרת עילית לחגוג בסוף השנה עלייה כי מגיע לאזור שלנו עוד קבוצות בליגת העל".