העלייה לליגת העל לא תוכרע מחר בנס ציונה, אבל לכולם ב'גרין' ברור שמדובר במשחק מפתח. מוליכת הליגה הלאומית הפועל נצרת עילית מקרטעת בתקופה האחרונה. יש מספר משתנים שמשפיעים על הסיטואציה - שחקנים פצועים ומורחקים, שחקנים עייפים ומותשים והעניין המנטלי. ויש עוד משתנה – השיטה. אולי בהתחשב בהתפתחויות יש לשנות אותה?
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
(צילום: שרון צור)
נצרת עילית פתחה את הפלייאוף העליון עם שני הפסדי בית להפועל כפר סבא ולהפועל קטמון/ירושלים. לאורך רוב מכריע של המשחקים העונה שיחקה נצרת עילית עם שלושה בלמים, בשיטה 2-3-5. לקראת נס ציונה היא נמצאת עם הגב אל הקיר. המטרה של הקבוצה עכשיו היא להמשיך להישאר תלויה בעצמה במאבק על העלייה.
לפיכך, האם נצרת עילית צריכה לשנות את השיטה? האם המנהל המקצועי רועי כהן והמאמן ירון הוכנבוים צריכים לחשב מסלול מחדש? שלושה פרשנים עונים נחרצות על השאלה.
כדורגלן העבר צביקה מנשקו: "נצרת עילית צריכה להמשיך לשחק באותה שיטה כפי ששיחקה עד היום במשחקי החוץ. מאחר ובמשחקי החוץ ובמיוחד במגרשים טובים כפי שיש בנס ציונה, השיטה עובדת. זה עדיין לא הזמן לסיכונים מיותרים".
עיתונאי הספורט ומגיש תכנית הספורט 'היציע הצפוני' ברדוי קול רגע שלומי ברטלר מסביר: "ירון הוכנבוים לא צריך לשנות שיטה. הוא צריך להמשיך עם אותה הדרך שהביאה את הקבוצה למקום שהיא נמצאת. הבעיה של נצרת עילית היא לחץ עצום ושינוי שיטה לא בהכרח יוביל להורדת הלחץ. אני מאמין שיובל שוואט ככל שיקבל יותר דקות, כך הוא יחזור ליכולת המוכרת שלו יותר מהר וכבר ראינו ניצוצות ממנו בהפסד לקטמון, בטח אם אבידור פצוע, שוואט וגיא דיין הם שחקני המפתח".
מאמן הכדורגל הבית שאני אייל בן ברוך: "אני הייתי משחק 1-5-4 במשחק נגד נס ציונה. כשהייתי מציב את עלי איימן בעמדה התקפית כי הוא מהיר מאוד. ירון במשחק הזה חייב ללחוץ מההתחלה ולחשוב כל הזמן התקפה".