ירון הוכנבוים (צילום: שרון צור)ירון הוכנבוים (צילום: שרון צור)
ירון הוכנבוים (צילום: שרון צור)
(ירון הוכנבוים (צילום: שרון צור))
1. מאז שירון הוכנבוים מונה למאמן הפועל נצרת עילית חל שינוי ביחסי הכוחות בין שתי הקבוצות. אחרי שנים של דומיננטיות עפולאית, ההגמוניה עברה להר – לנצרת עילית. המאזן במסגרת הליגה בין הקבוצות מאז שהוכנבוים על הקווים: שתי תוצאות תיקו וניצחון לנצרת עילית בעונה שעברה וניצחון לנצרת עילית העונה (בשישי שעבר).
תומר סויסה (צילום: שרון צור) תומר סויסה (צילום: שרון צור) 
תומר סויסה (צילום: שרון צור) 
(תומר סויסה (צילום: שרון צור) )
2. חלוץ הפועל עפולה, תומר סויסה, הוא אחד משלושת החלוצים הטובים בליגה הלאומית. 11 מחזורים אחרי פתיחת העונה סויסה עדיין לא מצדיק את המוניטין והרזומה שלו. העובדה שהוא חלוץ בכיר היא רק על הנייר, כי על משטח הדשא זה עדיין לא זה. ההחמצה שלו בשישי בדרבי - מחמש מטר, לבד, הוא בעט לקורה - מתמצתת את מה העונה שלו עד עכשיו: החמצה אחת גדולה. בבירת העמק מחכים כבר לרגע שהוא "יתפוצץ".
אלון נצר (צילום: שרון צור)אלון נצר (צילום: שרון צור)
אלון נצר (צילום: שרון צור)
(אלון נצר (צילום: שרון צור))
3. בלם הפועל נצרת עילית אלון נצר פתח את העונה עם יכולת בינונית. היו משחקים שלאחריהם תהו בצוות המקצועי האם הוא אכן הבלם שיכול להנהיג את ההגנה. אך ככל שחלף הזמן נצר שידרג את היכולת שלו, הרים את הרמה האישית ומנהיג את ההגנה בשקט, באחריות ובביטחון. הוא הפך לאחד השחקנים ביציבים בהרכב של האדומים מ'גרין'. נגד עפולה קיבל ממנו הצוות המקצועי גם בונוס שלא ציפו לו – שער.
אוהד חזות (צילום: שרון צור)אוהד חזות (צילום: שרון צור)
אוהד חזות (צילום: שרון צור)
(אוהד חזות (צילום: שרון צור))
4. הפציעות הרבות בסגל של נצרת עילית דרשו מהוכנבוים ללכת לקצה הספסל שלו ולשלוף משם את המגן הימני/קשר אחורי הצעיר אוהד חזות. הילד, שזו עונה ראשונה שלו בבוגרים, קיבל את ההזדמנות שלו בשתי ידיים וחרך את הדשא. הוא רץ בלי הפסקה, נלחם, קפץ לכל כדור גובה, שיחק קשוח ואגרסיבי, מסר מדויק ועשה אין ספור פעולות שתרמו בסופו של דבר לניצחון. השורה התחתונה היא שמאמנים לא צריכים לחשוש לתת לצעירים לשחק.
אחמד קסום (צילום: שרון צור)אחמד קסום (צילום: שרון צור)
אחמד קסום (צילום: שרון צור)
(אחמד קסום (צילום: שרון צור))
5. נצרת עילית הרטיבה את המגרש יותר ממה שמקובל, עפולה הגישה לתקשורת, לשופטים ולקבוצה היריבה את ההרכב ללא דור כוכב ועידן דוד שבסופו של דבר פתחו בהרכב; לנצרת עילית היו חסרים יובל שאוט, חוליו סזאר, גל קעטבי וגיא דיין, לעפולה היו חסרים נתנאל גולדמן וגרגיץ יוריצה; שני שחקנים נפגעו בראש – פדרו ואפיק כהן; מאמן אחד הורחק; וכל קבוצה קיבלה שלושה כרטיסים צהובים; השורה התחתונה, למרות כל האירועים שקרו והפסיכולוגיה שלפני, המשחק הוכרע בזכות מהלך אחד מבריק של הוכנבוים: במחצית השנייה הוא העביר את אחמד קסום מעמדת המגן הימני לעמדת החלוץ. מהלך שהפך את המשחק לטובת נצרת עילית, אחרי שבמחצית הראשונה עפולה היתה טובה יותר. המהלך הזה הוביל לשליטה של נצרת עילית שתורגם לבסוף לשני שערים. עפולה מנגד לא הגיבה למהלך הזה. יש משהו כשאומרים שניסיון של מאמנים הוא יתרון.