הפועל בני זלפה מליגה א' צפון מינתה בפגרה הארוכה מאמן חדש, אחד המאמנים הצעירים המוכשרים שהאזור מציע - יובל שטרית. ראשי בני זלפה עשו צעד מבורך והחליטו לתת קרדיט למאמן שזו העונה הראשונה שלו כמאמן קבוצת בוגרים.
יובל שטריתיובל שטרית
המאמן יובל שטרית
(צילום: שרון צור)
בני זלפה פתחה את ההכנות לעונה בסוף אוגוסט, אך הם כידוע נעצרו בעקבות הגל השני של הקורונה והסגר בו נמצאת המדינה. המאמן יובל שטרית מספר כי עד שהופסקו האימונים הקבוצה התאמנה ארבעה שבועות בסך הכל.
"בהתחשב בעובדה שהשחקנים שבו לאימונים אחרי פגרה בת חמישה חודשים בעקבות הפסקת הפעילות בחודש מרץ מיקדנו את ההכנה לעונה בעיקר בהיבט הכושר הגופני", ציין שטרית בראיון לאתר 'מיינט העמק', "אני ומאמן הכושר של הקבוצה והעוזר שלי מרסלו בנינו תכנית מותאמת עבור השחקנים. לצערי בדיוק כאשר התחלנו לראות שיפור בנושא קיבלנו הודעה על הפסקת פעילות בעקבות הסגר".
הקשר ביאן אבו ריאהקשר ביאן אבו ריא
הקשר ביאן אבו ריא
(צילום: שרון צור)
לבני זלפה יש מספר שחקנים מובילים ביניהם הקפטן והקשר האחורי עומר גרה, שמשחק עונה רביעית בקבוצה. שחקן שמביא איתו הרבה ניסיון והרבה איכות במרכז השדה; החלוץ מייזר זועבי שבשנים האחרונות הוכיח שהוא חלוץ לגיטימי מאוד בליגה א' והעונה שטרית מצפה ממנו שיעשה עוד קפיצת מדרגה; הקשר האחורי ביאן אבו ריא; החלוץ בראא קאסם; והשוער המנוסה מוחמד שבאט.
הקשר עומר גרההקשר עומר גרה
הקשר והקפטן עומר גרה
(צילום: שרון צור)
"הליך בניית הסגל מתקדם בצורה סבלנית ואחראית. חשוב לנו שהשחקנים יתאימו לא רק בכישורים וביכולת, אלא גם ובעיקר באופי ובתשוקה להצליח", סיפר שטרית על הסגל, "יש לנו מספר שחקנים איכותיים וטובים מאוד אליהם הצטרפו ועוד נצרף שחקנים צעירים שישחקו לראשונה בליגה א'. בין הצעירים המוכשרים המגן השמאלי עלי זועבי ששיחק אצלי בנוער של אסי גלבוע. אין לי ספק שעם הרצון שלהם להצליח והשילוב הפורה עם השחקנים המנוסים הם יעשו השנה התקדמות. אנחנו מתכוונים להתחזק בעוד שניים או שלושה שחקנים שישדרגו את הקבוצה".
יובל שטרית והמגן השמאלי עלי זועבי יובל שטרית והמגן השמאלי עלי זועבי
שטרית והמגן השמאלי עלי זועבי
(צילום: שרון צור)
מאמן הכושר מרסלומאמן הכושר מרסלו
מאמן הכושר מרסלו בנדרסקי
(צילום: שרון צור)
מה המטרות לעונה הזו?
"שהקבוצה תוכל להגיע לכל מגרש ולשחק מול כל יריבה במטרה לנצח את המשחק. אנחנו לא מסומנים כאחת הקבוצות החזקות בליגה, אך בהחלט רוצים להפתיע. נתקדם משבוע לשבוע ונהיה קבוצה יותר טובה ממשחק למשחק".
איך זה לאמן לראשונה קבוצה בוגרת?
"אימון קבוצת בוגרים הוא דבר שמאוד רציתי וסימנתי לי כמטרה אישית. אני מרגיש טבעי מאוד בכל רגע מאז תחילת האימונים. מאמן ושחקנים צריכים שפה משותפת ויש לנו כזאת, יחד עם חלומות גדולים שמצריכים מאתנו עבודה יומיומית קשה ובלתי מתפשרת".
החלוץ בראא קאסםהחלוץ בראא קאסם
החלוץ בראא קאסם
(צילום: שרון צור)
קיים חשש שבגלל הקורונה יבטלו את הליגות הנמוכות?
"פתיחתה של ליגה א' נדחתה מחודש אוגוסט לחודש אוקטובר וככל הנראה פתיחת הליגה תדחה שוב. אנו נעשה כל שביכולתנו בכדי להגיע מוכנים לפתיחת הליגה וכרגע לא חושבים על אופציה של ביטול הליגה".
הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט מיינט העמק
עוד כתבות בערוץ ספורט מיינט העמק