משרד החינוך פרסם היום (רביעי) את נתוני הזכאים לתעודות הבגרות ובבית שאן הביעו סיפוק רב מהנתונים: 79.6% זכאים לתעודת בגרות בשנת הלימודים תש"פ, מכלל הלומדים בישוב - השיעור הגבוה ביותר שידעה מערכת החינוך בעיר מאז ומעולם.
1 צפייה בגלריה
ראש העיר ז'קי לוי עם תלמידים
ראש העיר ז'קי לוי עם תלמידים
ראש העיר ז'קי לוי עם תלמידים
(צילום: דוברות עיריית בית שאן)
זוהי עלייה משמעותית מ-73.8% בשנה קודם לכן, נתון שמציב את בית שאן מעל הממוצע הארצי העומד על 73.4%.
באגף החינוך בעירייה הזכירו נתון חשוב נוסף שפורסם ע"י משרד החינוך: זינוק בבגרויות 5 יחידות במתמטיקה ואנגלית. במתמטיקה, כמעט הכפלה של אחוז הזכאים מ-9.7% ל-17.6%, מעל הממוצע הארצי העומד על 15.6%. גם באנגלית הנתונים מרשימים במיוחד: 41.2% זכאים לבגרות 5 יחידות באנגלית לעומת 24.8% בשנה קודם לכן.
מנהל אגף החינוך בעירייה, גידי פלג, מציין כי הנתונים המרשימים האלה הם בין היתר תוצאה של הפעלת התכנית הלאומית למצוינות של משרד החינוך החל משנת 2019 וכבר בשנה הראשונה ניתן לראות כאמור תוצאות עם שיפור משמעותי באחוזי הזכאים לבגרות מצטיינת עם 5 יחידות במתמטיקה ואנגלית.
ראש העיר ז'קי לוי אמר בתגובה לפרסום התוצאות: "זה הזמן למחוא כפיים ולהסיר את הכובע בפני תלמידי העיר והצוותים החינוכיים, על הישג מדהים. צריך לזכור שחשוב לנו לא רק אחוז הזכאים לתעודת בגרות אלא איכות התעודה ואני שמח על ההישגים המרשימים גם בהיבט הזה. אני גאה בתלמידים, בצוותים החינוכיים ובמחלקת החינוך. נמשיך לגייס משאבים ותקציבים משמעותיים ובטוח שבשנים הקרובות נמריא לעוד פסגות בחינוך".