הכביש החדש המחבר את מגדל העמק לכביש 73 נפתח לתנועה לאחר כשנה של עבודות. בהקמת הכביש הושקעו כ-85 מיליון שקלים והוא אמור להפחית באופן משמעותי את עומסי התנועה בכניסה לעיר וביציאה ממנה מכיוון דרום.
הכביש החדש המחבר בין העיר לכביש 73הכביש החדש המחבר בין העיר לכביש 73
הכביש החדש המחבר בין העיר לכביש 73
(צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)
בנוסף, גם כביש החיבור בין קרן היסוד לשדרות הבנים בהשקעה של 4 מיליון שקלים נפתח לתנועה. מהעירייה נמסר כי ראש העיר אלי ברדה הצליח לשכנע את משרד התחבורה בנחיצות ובחשיבות הכביש המחבר למרות שלא עמד בתבחינים של 'כדאיות כלכלית' ודרש עדיפות לנושא הבטיחות בדרכים והקלת העומס על הציר המכרזי ב"בשדרות צבי אלדרוטי" (לשעבר "דרך העמק").
מעבר לנוחות ולמקומות החנייה הנוספים, הכביש החדש מאפשר גישה נוחה יותר לגן הזית שממוקם בסמוך. הגן ישודרג באופן משמעותי בהיקף של 1,400,000 שקלים בזכות פרויקט גני קק"ל שאליו נכנס. השדרוג יכלול: שבילים חדשים, ספסלים, תאורה, מתקני משחקים לילדים בוגרים ולפעוטות, הצללה, מתקני כושר והנגשה.
ראש העיר אלי ברדהראש העיר אלי ברדה
ראש העיר אלי ברדה
(צילום: שרון צור)
כביש 11 החדש באורך של כ-700 מטרים צפוי להיפתח בקרוב. הכביש נסלל בהשקעה של 12 מיליון שקלים ויחבר בין שכונת 'מצפה העמק', שם אמורים להיבנות 650 יחידות דיור בפרויקט 'מחיר למשתכן', ועד לכיכר 'אושר עד' שעל ציר 'שדרות אלדרוטי' המרכזי המוביל ליציאה הדרומית מהעיר.
מהעירייה נמסר כי שכונת 'מצפה העמק' התאפיינה לאורך שנים בכביש טבעת עם כניסה ויציאה אחת וברשות המקומית הפעילו את מלוא ההשפעה מול משרד הבינוי והשיכון וכן משרד התחבורה לפריצת כביש חדש שסלילתו אמורה להקל על זרימת התנועה של תושבי השכונה ובאיה ביום יום ובנוסף לשחרור לתת גם פתרון למצב בטחוני או בטיחותי.
בדיקות של סוג הקרקע שנעשו במעבדה והמצב הטופוגרפי (שיפויים) בשטח חייבו לבצע בנייה של קירות תומכים גבוהים ועמוקים בעלות כספית גדולה שחייבה גיוס תוספת תקציב משמעותית שכאמור גויסה ואושרה לצורך הפרויקט. הכביש החדש אמור לקצר ולייעל את זמן הנסיעה של תושבי שכונת 'מצפה העמק' והשכונות המערביות של העיר הרוצים להגיע לאזור התעשייה הדרומי וכן לכיוון היציאה הדרומית ומשם לכביש 73 שהדרך אליו (כביש 7225) נפתחה גם היא באופן רשמי.