בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל נערך ביום חמישי האחרון האקתון שאירגנה קק"ל וארגוני הנוער לפיתוח מיזמים חדשנים שיממשו את חזון 'רילוקיישן 2040' לצמיחת הנגב והגליל. בהאקתון (האצת תהליך פיתוח של פתרונות חדשניים לאתגר) השתתפו שבעה ארגוני נוער בסיוע מנטורים.
הצעירים הם עתיד הגלילהצעירים הם עתיד הגליל
הצעירים הם עתיד הגליל
(צילום: ישראל פרץ, מערך הסברה קק"ל)
באתגר הייחודי ביקשה קק"ל להשיג מודלים ליישום בשטח של ערכי 2040 והרחבת מעגלי השייכות של צעירים ומבוגרים לחזון. כמו כן התבקשו המשתתפים למצוא פתרונות להגדלת מספר הצעירים והמשפחות שיתיישבו בגליל ובנגב, פיתוח מודלים לתעסוקה של צעירים בתחומי ההייטק והמדעים והקמת אקו-סיסטם של צעירים יזמים.
יו"ר קק"ל דניאל עטריו"ר קק"ל דניאל עטר
יו"ר קק"ל דניאל עטר
(צילום: ישראל פרץ, מערך הסברה קק"ל)
ההאקתון נערך יום שלם, החל מהשעה 09:00 והסתיים בשעה 22:00 לאחר שהכריזו על המיזם המנצח. הזוכים בהאקתון של קק"ל וארגוני הנוער הם קבוצת 'רואים רחוק' של מרכז מעשה וארגון הנוער 'נטע'. הפתרון שלהם לבריחת צעירים אחרי צבא או שירות לאומי את הפריפריה הוא הקמת שכונת צעירים מקומית בתוך היישוב לצעירים בגילאי 20-23 בני המקום. השכונה, 'פריפר VALLEY', תכלול בלבה את בית קק"ל למצוינות ומקומות בילוי ותעסוקה. הבסיס הזה אמור לתת דחיפה לצעירים להישאר ולא לעזוב.
דור העתידדור העתיד
הכוח המניע
(צילום: ישראל פרץ, מערך הסברה קק"ל)
יו"ר קק"ל, דניאל עטר אמר בהאקתון: "בני הנוער הם הכלי מספר אחד של מדינת ישראל להגשמת מטרות, והמטרה לגרום לצעירים להפסיק לברוח מהגליל ומהנגב למרכז הארץ. לכן החיבור של תנועות הנוער לחזון 2040 של קק"ל הוא טבעי – להביא מיליון תושבים חדשים לנגב וחצי מיליון תושבים חדשים לגליל. קק"ל התחברה לעולם ההייטק כדי שהעולם הזה לא יהיה מרוכז רק במרכז הארץ אלא בכל הארץ, גם בנגב ובגליל. והתהליך הזה יכול להצליח עם בני הנוער יהיו איתנו".