חבר מועצת העיר עפולה איתי כהן פנה השבוע לרב העיר, שמואל דוד, בבקשה לבחון הקצאת חלקה לקברי כהנים. הפנייה נעשתה גם לשר הדתות, הרב יצחק וקנין, לרב הראשי לישראל, לרב דוד לאו ולמזכיר המועצה הדתית, שלום מזרחי. במכתבו כותב כהן כי, "כבן למשפחת כוהנים אשר נבצר ממנה ליטול חלק בטקסי לוויה של בני משפחה, קרובים ויקרים, אבקש גם לדאוג להסדרת שבילי גישה ושלטי הכוונה לנוחות המבקרים".
בית העלמים עפולה. הלוויה מחר (צילום: שרון צור)בית העלמים עפולה. הלוויה מחר (צילום: שרון צור)
בית העלמים עפולה. הלוויה מחר (צילום: שרון צור)
(בית העלמים עפולה. הלוויה מחר (צילום: שרון צור))
פנייתו של כהן, לדבריו, מגיעה בעקבות בקשות רבות מצד תושבי העיר השייכים למשפחות כוהנים שאינם יכולים לגשת לבית העלמין בצורה המקובלת. "פניתי במכתב רשמי לרב העיר, לשר הדתות, לרב הראשי לישראל ולמזכיר המועצה שלום מזרחי, לאחר מספר פניות של משפחות שהם כוהנים שאין להם אפשרות לעמוד מול המצבה של ההורים שלהם ושל המשפחה", מסביר כהן ומוסיף, "ברוב בתי העלמין שנתקלתי בהם בערים אחרות ישנם שבילים שמותרים לכוהנים. כולי תקווה שגם בעיר עפולה אנחנו נוכל להקים חלקה שמיועדת לכוהנים בלבד שבה המשפחות יוכלו להתייחד עם יקיריהן ובדרך זו גם נוכל לשמור על מצוות הכהנים".
על כך שעד היום לא הקימו בעפולה חלקה המיועדת לכך הוא אומר: "אני לא יודע אם נעשתה כבר פנייה בנושא בעבר, אבל אם כל כך הרבה שנים הדבר הזה לא הוסדר הגיע הזמן לעשות זאת".
חבר מועצת העיר איתי כהן | צילום: שרון צורחבר מועצת העיר איתי כהן | צילום: שרון צור
חבר מועצת העיר איתי כהן | צילום: שרון צור
(חבר מועצת העיר איתי כהן | צילום: שרון צור)
רב העיר, דוד שמואל, הגיב בנושא: "איתי שהוא חבר מועצת עיר שאנחנו מאוד מכבדים, יוזמן לשיחה בשבוע הבא איתי ועם שלום מזרחי. אנחנו נשמע מה יש לו להגיד בנחת, נסביר לו את הדברים ונגיע לעמק השווה".