עיריית בית שאן החלה בימים אלה בביצוע תוכנית רב־שנתית להצבת מצלמות ברחבי העיר - זאת כחלק מהקמת מערך הפיקוח והשיטור העירוני, במסגרת התוכנית הלאומית 'עיר ללא אלימות' בשיתוף המשרד לביטחון פנים.
על פי התוכנית יוצבו כ־100 מצלמות במתחמים ציבוריים שונים אשר ישדרו ישירות למוקד העירוני, שידווח לסיור המשותף למערך הפיקוח והשיטור העירוני. המצלמות נועדו, בין השאר, לזהות מקרי ונדליזם בזמן אמת ולמנוע אותם, להגביר את תחושת הביטחון ועוד. בשלב הראשון של התוכנית יוצבו עשרות מצלמות בפארק האיקליפטוס, בגן דדו ובגן הפיל.
הקמת תשתית להצבת מצלמות בגן הפיל | צילום: דוברות עיריית בית שאןהקמת תשתית להצבת מצלמות בגן הפיל | צילום: דוברות עיריית בית שאן
הקמת תשתית להצבת מצלמות בגן הפיל | צילום: דוברות עיריית בית שאן
(הקמת תשתית להצבת מצלמות בגן הפיל | צילום: דוברות עיריית בית שאן)
מהעירייה נמסר כי 'עיר ללא אלימות' היא תוכנית לאומית למאבק באלימות ברשויות המקומיות, שנבחרה כתוכנית הדגל של ממשלת ישראל ושל המשרד לביטחון הפנים בתחום ההתמודדות עם התנהגות אנטי-חברתית, אלימות, עבריינות ופשיעה. התוכנית מתמודדת באופן מערכתי עם תופעות שונות של אלימות, בכללן אלימות וונדליזם של בני נוער. הפעילות מתבצעת תוך זיהוי מכנים משותפים לאלימות, שיתוף פעולה בין המגזרים השונים וגיוס כל המערכות המתמודדות עם הנושא. התוכנית ממומנת על ידי המשרד לביטחון הפנים והרשויות המקומיות.
עוד נמסר מהעירייה כי לפני כמה שנים הוצבו בעיר שש המצלמות הראשונות, אך בשנים האחרונות חל עיכוב ביישום חלק ממרכיבי התוכנית. בחודשים האחרונים קידמה העירייה את הנושא מבחינה תקציבית, וכאמור בימים אלה החלה הקמת התשתית להצבת המצלמות ברחבי העיר.
"אני משוכנע כי תהליך זה, יחד עם תהליכים רבים שאנו מובילים, יביא לשיפור באיכות החיים בעיר" - אמר השבוע ראש העיר ז'קי לוי, שהוסיף: "אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך ולציבור יש חלק משמעותי בו. נמשיך לרכוש ציוד, נשפר ונשדרג את מערך איכות הסביבה ונרחיב את מערך הפיקוח העירוני".