אבל כבד ירד היום על משפחת וקנין ומשפחת בן דוד מעפולה. אבלין וקנין ז"ל מ'מזנון אבלין' המיתולוגי ברחוב חטיבה 9, מול תחנת סונול, הלכה היום לעולמה והיא בת 75. בשנה האחרונה היא נאבקה במחלת הסרטן, עברה טיפולים, שמרה על אופטימיות אך לבסוף נכנעה. היא נפטרה היום בבית חולים 'העמק' כשהיא מוקפת במשפחתה האוהבת, שלא עזבה אותה לרגע. לפני 11 שנים נפטר בעלה משה ז"ל, גם ממחלת הסרטן.
צילום: אלבום פרטיצילום: אלבום פרטי
צילום: אלבום פרטי
(צילום: אלבום פרטי)
אבלין ז"ל היתה ידועה בכל העיר עפולה, שכן רבים מילדי העיר של שנות ה-80 וה-90 אכלו אצלה במזנון את השניצל המפורסם שלה. במשך השנים הסנדוויצ'ים שלה היו לשם דבר בקרב תלמידי תיכון בן גוריון וחטיבת הביניים ברוש ואורן. אישיותה המיוחדת, הלבבית והנעימה, והיחס שהעניקה לילדים אכלו אצלה כאילו הם ילדיה, הפכו אותה לדמות אהובה ובלתי נשכחת.
גם שנים אחרי שאותם ילדים סיימו ללמוד הם לא שכחו אותה וסיפרו תמיד כמה אהבה העניקה להם ואיך תמיד הפצירה בהם ללמוד. אלה שלא במיוחד אהבו ללמוד היו מבלים אצלה ואצל בעלה משה ז"ל שעות במזנון וזכו תמיד ליחס משפחתי.
"זכיתי שאמא שלי היתה האמא של כל הילדים בבית הספר האכילה חינכה וטיפלה, הצחיקה הסתלבטה ונתנה", סיפר בנה אלי וקנין שהיום ציין את יום הולדתו ה-51, "אף פעם לא עניין אותה אם יש לך כסף, אתה רעב? לך לאבלין היא תיתן לך לאכול. ככה גדלו כל ילדי עפולה בשנות ה 80 ו 90. האמא שלי היתה האמא של כולם והלב שלה היה על כך ענק שהיה מקום לכולם. המסע הארוך שלה נקטע ונגמר. היא תמיד תישאר בלב של כולנו, אמא שלי התגעגעה לאבא משה אז הלכה אליו. אנחנו כבר מתגעגעים. עכשיו זה כמו תמיד אבלין ומשה".
על כך שאמו הלכה לעולמה ביום ההולדת שלו: "ככה לעולם לא אשכח אותה. ידעה מתי לשחרר. אתמול היה לאבא שלי יום הולדת".
היא השאירה אחריה ארבעה ילדים, שמונה נכדים ואח. הלוויה תתקיים מחר (חמישי, 7.11) בשעה 15:00 בבית העלמין בעפולה.