חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה לאחר ששוטרת מהעמק קיבלה איומים על חייה וחיי ילדיה באינסטגרם ממשתמש אנונימי.
מהמשטרה נמסר כי באמצע חודש ספטמבר 2019, שוטרת בתחנת משטרה קיבלה הודעה בחשבון האינסטגרם שלה ממשתמש אנונימי: 'בפעם הבאה שתיכנסי לעיר..... ותעש את כל הדאווין הזה שאת עושה ובת אלף שרמוטות אנו מגיעים לבית שאן את מקבלת 2 בקבוקים לתוך הבית..... פה כבר אין מי שיעזור לך'.
אילוסטרציה. צילום: shutterstockאילוסטרציה. צילום: shutterstock
אילוסטרציה. צילום: shutterstock
(אילוסטרציה. צילום: shutterstock)
בהודעה נוספת שנשלחה לשוטרת נכתב: 'ועל תנסי אותנו כי זה עומד לקרות עד לבית שאן אגיע'.... את (שם בנה של השוטרת) הקטן ו.... בעלך אני יקשור לך יחד עם תמשיכי לעשות פה סיורים!!! ועל תנסי אותנו אנחנו יודעים יותר מהמסוף שיש לך בניידת בלי תעודת זהות!!!!!'
בהודעה אחרת שנשלחה לשוטרה נכתב: 'גם אם את ועוד אלף כמוך ירצו לדעת מאיפה נשלחה ההודעה לא תצליחו לדעת.... שיהיה משמרת נעימה, נ.ב. (לנו יש 3 חודש לשלם את הדוח ולך יש 3 חודש להשתנות)'.
מהמשטרה נמסר שעם קבלת ההודעות נפתחה חקירה אשר הובילה לקטין שהוא וחבריו קיבלו דוחות מהשוטרת ביניהם דו"ח על עבירת תנועה. הנער נעצר לצורך חקירה והיום בסיום חקירה חטיבת התביעות הגישו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בביתו - זאת בשל מצבו הבריאותי.
משטרת ישראל רואה בחומרה איומים כנגד שוטרים ועובדי ציבור על רקע תפקידם. איומים אלו פוגעים בשלטון החוק ובמתן השירותים לאזרחי המדינה והמשטרה תפעל ככל יכולתה להעמיד את העבריינים לדין.