שנת הלימודים האקדמית נפתחה השבוע כשעוד קודם לכן התבשרו הסטודנטים תושבי בית שאן כי יזכו השנה למלגה עירונית ע"ס 10,000 שקל. המלגות יוענקו בשנת הלימודים תש"פ 2020 ל-200 סטודנטים לתואר ראשון או שני והנדסאים הלומדים במוסדות מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. ההרשמה למלגה העירונית באמצעות מרכז צעירים ופיתוח הון אנושי בית שאן שהחלה לפני מס' שבועות מסתיימת ביום ראשון הקרוב, 3/11/2019.
ראש העיר ז'קי לוי חותם על המלגות (צילום: דוברות עיריית בית שאן)ראש העיר ז'קי לוי חותם על המלגות (צילום: דוברות עיריית בית שאן)
ראש העיר ז'קי לוי חותם על המלגות (צילום: דוברות עיריית בית שאן)
(ראש העיר ז'קי לוי חותם על המלגות (צילום: דוברות עיריית בית שאן))
"אני מחויב לעידוד ההשכלה הגבוהה ולתמיכה בסטודנטים תושבי בית שאן במעשים ולא בסיסמאות.", אמר ראש העיר בית שאן ז'קי לוי, "הבטחתי בעבר שלא יהיה אדם אחד בבית שאן שירצה ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה ולא יעשה זאת מסיבות כספיות. כבר השנה העלנו את תקציב המלגות העירוני בכ-30% אולם גולת הכותרת היא הסכום העצום למלגות בשנה הקרובה, בה יקבלו סטודנטים מבית שאן מלגת עתק על סך עשרת אלפי שקלים. בשמי ובשם עיריית בית שאן אני רוצה לאחל לכולכם שנת לימודים מוצלחת. מי ייתן ובע"ה תייצגו את העיר נאמנה ותחזרו אלינו לאחר הלימודים כדי שנבנה ביחד עתיד טוב יותר".
מעיריית בית שאן נמסר כי הסטודנטים יתרמו לקהילה 130 שעות התנדבות בתחומי חינוך ורווחה שיתפרסו לכל אורך השנה בימי שישי ובחופשות ממוסדות הלימוד. בעירייה ציינו כי הדבר יחזק את הקשר בין הסטודנטים לקהילה ואת הזיקה והחיבור שלהם לבית שאן.
עוד נמסר כי בנוסף למלגה העירונית בשיתוף מפעל הפיס וגופים נוספים תעניק העירייה מלגות עידוד לשאר הלומדים במוסדות על תיכוניים.