שנה חלפה מאז הבחירות והברית הפוליטית בין ראש העיר אבי אלקבץ לסגנו שלמה מליחי מסיעת 'עוצמה' חזקה מתמיד. במילים אחרות הקשר בין השניים מצוין, שיתוף הפעולה ברמת העבודה עובד טוב והנאמנות אחד לשני נראית כרגע עוצמתית. כזכור, השניים חברו יחד לפני בחירות 2018, כשמליחי הצהיר כי הוא תומך במועמדותו של אלקבץ לראשות העיר,כשעוד היה ממלא מקומו של ראש העיר לשעבר יצחק מירון.
ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו שלמה מליחי (צילום: שרון צור)ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו שלמה מליחי (צילום: שרון צור)
ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו שלמה מליחי (צילום: שרון צור)
(ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו שלמה מליחי (צילום: שרון צור))
"אבי אלקבץ הוא ראש עיר יותר טוב מיצחק מירון", הצהיר הערב מליחי בשיחה עם אתר 'מיינט העמק', "אבי הוא ראש עיר מעולה. יש לנו שיתוף פעולה מצוין. אני ואבי מבינים אחד את השני מצוין. אצל אבי זה שניים ביחד. אצל מירון זה היה שניים ביחד אבל כל אחד לחוד. אני מרוצה לעבוד עם אבי".
עד הבחירות הבאות יש עוד הרבה זמן ובכל זאת מליחי לא התמודד בבחירות האחרונות תחת הליכוד, אלא תחת רשימה עצמאית. ולפיכך, האם כשייערכו בחירות לראשות הסניף המקומי של הליכוד הוא ינסה לכבוש אותו בחזרה? למליחי אין כרגע תשובה ברורה. "הליכוד זה הבית שלי. לא עזבתי אותו. התפקדתי לליכוד עוד כשהייתי סטודנט ועד עכשיו אני נשאר נאמן לליכוד", הבהיר מליחי, "אני לא יודע אם אתמודד. זה תלוי בכמה גורמים. הליכוד בעפולה מאוחד. אין לי שום דבר אישי נגד כפיר סרוסי. הכל פוליטיקה. אנחנו לא אחד נגד השני אנחנו בעד הליכוד".
סוכתו של מליחי (צילום: אבשלום מליחי)
(סוכתו של מליחי (צילום: אבשלום מליחי))
מליחי הוא איש פוליטי שגם נוהג מדי פעם להראות כמה הוא חזק פוליטית ובמיוחד בליכוד. האירוע שמציג את עוצמתו הפוליטית מתקיים מדי שנה בחג הסוכות, כשמליחי מארח בסוכתו את צמרת מפלגת השלטון. באירוע 'האושפיזין' שערך במהלך חול המועד סוכות הגיעו השרים חיים כץ, יריב לוין, אופיר אקוניס וצחי הנגבי, חברי כנסת אבי דיכטר, דוד ביטן, ד"ר שלמה קרעי, קרן ברק, הח"כית לשעבר נורית קורן וחבר הכנסת העפולאי אופיר כץ. כמו כן התארחו בסוכה ראשי ערים ובראשם ראש העיר עפולה אבי אלקבץ, ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה, סגן ראש מועצת כפר תבור אריאל בראון, סגן ראש עיריית אריאל אבנר משרקי, מנכ"ל העירייה וחברי מועצה, ראשי סניפים, פעילי ליכוד ותושבים רבים.
גם בסוכתו באה לידי ביטוי הברית החזקה עם אלקבץ. "אני רוצה להודות בחום לראש העיר אבי אלקבץ על שיתוף הפעולה הפורה בינינו", אמר מליחי לכל הנוכחים.