העיר עפולה תשתתף ביום ההליכה העולמי, שיתקיים ביום שישי הקרוב ( 25/10/19) בשיתוף משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות.
מטרת יום ההליכה העולמי היא לקדם את מודעות האזרחים ולהעלות על סדר היום הציבורי את נושא חשיבות הפעילות הגופנית כתורמת לאורח חיים פעיל ובריא. לכבוד היום המיוחד, המצוין בכל הארץ, מוזמנים התושבים לעורר שיח משפחתי אודות חשיבות ההליכה לאורח חיים בריא, לשים את הרכבים בצד ולערוך את סדר היום הרגיל שלהם בהליכה ובין היתר ללכת עם הילדים לגני הילדים ובתי הספר על מנת להנחיל לילדים את חשיבות הנושא.
בואו לצעודבואו לצעוד
בואו לצעוד
(בואו לצעוד)
בנוסף, ביום שישי, כפיילוט ראשוני, לאחר שבשנים האחרונות יום ההליכה העולמי לא צוין כלל בעפולה, ילדי גני החובה ברובע יזרעאל יגיעו אל הפארק העירוני מהגנים הסמוכים וילכו את המסלול ההיקפי של הפארק העירוני.
שלומי אלבז, מנהל אגף הספורט ב'שחקים': "יום ההליכה הבינלאומי הוא הזדמנות עבורנו התושבים לשלב הליכה ספורטיבית קלה שלא תזיק לבריאותנו בטח 'אחרי החגים'. אני מודה לראש העיר על התמיכה הענפה בתוכנית האב העירונית בספורט ואורח חיים בריא וקידומה בכל שכבות הגיל מילדי גני הילדים בעירנו, דרך צעירים ובני נוער, הורים, ספורטאים חובבים ומקצועיים ועד לוותיקי העיר. כולם נחשפים לאורך השנה למגוון נרחב של פעילויות ספורט, במגוון נרחב של ענפים. אני מזמין את כל התושבים- הורים וילדים לקחת חלק באירוע בינלאומי זה שטומן בחובו איכות חיים, עיסוק בספורט ואורח חיים בריא".