'פורום תיירנים' הושק לאחרונה במגידו, במסגרת תוכנית משותפת של 'מעוף' עפולה, מערך הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף המועצה האזורית מגידו, לקידום העסקים הקטנים והבינוניים בתחום התיירות ופיתוח הכלכלה המקומית.
צילום: דוברות מגידוצילום: דוברות מגידו
צילום: דוברות מגידו
(צילום: דוברות מגידו)
באירוע ההשקה השתתפו עשרות בעלי עסקים מתחום התיירות באזור, איל רום מנהל החברה הכלכלית במועצה האזורית מגידו, הגר ראובני מנהלת המרחב הביוספרי במועצה האזורית מגידו, טל נוי מנהלת מעוף עפולה ומנחת הפורום ד"ר אסנת ברושי־חן, יועצת בכירה במעוף וחוקרת בתחום התיירות.
אזור מגידו מאופיין בריבוי עסקים קטנים ובינוניים מתחום התיירות, הנופש והפנאי. ענף התיירות ממשיך להתחדש ולהתפתח אך גם חווה שינויים בשנים האחרונות אשר גרמו לאתרים לשנות את פניהם. עסקי תיירות המעוניינים להמשיך ולפעול בתחום התיירות, מחויבים להשקיע בפיתוח העסק כמעט מדי שנה. תהליך השקעה זה מתחיל בניתוח ובתכנון צעדים חכמים ומושכלים, שיענו על דרישות הלקוחות הפוטנציאליים ויניבו את הפירות המצופים.
הפורום יהווה פלטפורמה לעסקים ולמועצה האזורית, ליצירת אסטרטגיה עסקית משותפת. במסגרת הפורום יקבלו הצרכים המקצועיים של התיירנים מענה, יעניקו להם תכנים מקצועיים ועסקיים והם יעברו תוכניות גיבוש ליצירת שיתופי פעולה מקומיים, בהדרכת מנחה מקצועי מתחום התיירות. כמו כן, יונגשו עבורם כלי הקידום העסקי של מעוף, במטרה לפתח את פעילות העסק התיירותי ולעודד יזמות בתחום וכך לפתח את הכלכלה המקומית.
איציק חולבסקי, ראש מועצה האזורית מגידו: "חשוב למועצה לפתח את כל העסקים שבתחומה. המועצה מקדמת תוכניות פיתוח תיירות גדולות במרחב וחשוב לה לתמוך בעסקי התיירות שיקדמו יחד איתה את האזור כולו".
טל נוי, מנהלת מעוף עפולה: "לפורום תיירנים חשיבות עצומה בקידום הכלכלה המקומית, בגיבוש המוצר התיירותי ובייעוץ לפיתוח העסק לתיירנים. במעוף אנו מקיימים הדרכות המספקות לכל בעל עסק את הכלים המאפשרים לו לבצע תהליכים ומשימות לקידום ולפיתוח העסק, בעזרת יועצים אישיים ומלווים עסקיים, המסייעים בקבלת החלטות נכונות ובביצוע תהליכים שיווקיים חדשים. כל זאת במטרה שהעסק ימשיך להיות רלוונטי בעולם התיירות המתפתח של ימינו. אנו מודים למועצה האזורית מגידו על שיתוף הפעולה ומזמינים בעלי עסקים נוספים להצטרף לפורום התיירנים החשוב".