ראש העיר עפולה אבי אלקבץ ערך אתמול, מוצאי שבת, באולמי פאר את אירוע הרמת הכוסית לרגל ראש השנה של תנועתו 'עפולה אחת', שבראשה הוא עומד כבר 14 שנה. כ-550 איש הגיעו לאירוע ביניהם גם חברי מועצת העיר, סגניו שלמה מליחי וחביב פרץ והנהגת העירייה.
צילום: תנועת 'עפולה אחת'צילום: תנועת 'עפולה אחת'
צילום: תנועת 'עפולה אחת'
(צילום: תנועת 'עפולה אחת')
ראש העיר אלקבץ התייחס בנאומו לעשייה הרבה שהוביל מאז נבחר בסוף אוקטובר 2018. "אנחנו יכולים להסתכל אחורה בסיפוק וקדימה עם הרבה תקווה", אמר אלקבץ, "בתקופה קצרה עשינו הרבה דברים. בנינו בלוח זמנים שהוא לא יאמן 18 גני ילדים ושלושה בתי ספר. מדובר במשהו משמעותי שלא עושים בקדנציה שלמה. אנחנו מתמקדים בחינוך. החזרנו את המשלחות לפולין ואת קבלת ספר התורה בכותל. גם הבאנו לעיר המון שמחה ויש לנו עוד הרבה תכניות".
צילום: תנועת 'עפולה אחת'צילום: תנועת 'עפולה אחת'
צילום: תנועת 'עפולה אחת'
(צילום: תנועת 'עפולה אחת')
בדבריו החמיא אלקבץ לחבריו לקואליציה ולהנהגת העירייה ובעיקר למי שהולך איתו צמוד כבר הרבה שנים מנכ"ל העירייה שלום שלמה. "יש פה נבחרת עובדים והנהגה שלא היו בעבר בעיר עפולה ואני מכיר את העירייה הזו 20 שנה ועוד חמש שנים לפני כן מבחוץ. זו ההנהגה הטובה ביותר שהיתה לעיר שלנו ב-20 השנים האחרונות", אמר ראש העיר.
בנאומו הרהוט, המפרגן, המפויס והמאחד היו לאלקבץ גם כמה עקיצות לקודמו בתפקיד, ראש העיר לשעבר יצחק מירון ולקדנציה שלו. אלקבץ למעשה נתן תשובה נחרצת לדברים שאמר מירון בנאומו בטקס הרמת הכוסית של תנועתו 'תנופה לעפולה' לפני שבוע. "חלפה לה פחות משנה ואנחנו מרגשים את הפער העצום שעוד יש לנו לעשות, אבל יש לנו את היכולת למרות שאין ממשלה ויש לנו גם את הפוטנציאל ואת המוטיבציה", אמר אלקבץ וגם התייחס למצב החברה הכלכלית: "יש הרבה בורות לסגור בה".
צילום: תנועת 'עפולה אחת'צילום: תנועת 'עפולה אחת'
צילום: תנועת 'עפולה אחת'
(צילום: תנועת 'עפולה אחת')
שיאו של נאום אלקבץ היה כשדיבר על גאוות העיר. "אני גאה להיות יהודי ואני גאה להיות עפולאי", אמר אלקבץ וסחט מחיאת כפיים, "גם באופוזיציה היו גאים בעיר שלנו. היום יותר מתמיד אנחנו גאים להיות עפולאיים". אלקבץ בכך השיב למירון שאמר לפני שבוע: "כבר לא כבוד גדול להיות עפולאי".
בסוף דבריו התייחס אלקבץ גם לעתידו הפוליטי והצהיר: "יש לנו עוד ארבע שנים לשרת את הציבור וגם בחמש השנים שיבואו אחר כך. אף אחד לא יעשה על העיר שלנו סיבוב ומי שכאן רוצה לשרת את הציבור העפולאי שאנחנו גאים בו". למעשה אלקבץ הצהיר כי יתמודד בבחירות הבאות וגם יזכה בהן.