מינהל תפעול של עיריית עפולה נערך לקראת ראש השנה וחגי תשרי במהלכם יעבוד האגף בכוחות מתוגברים וקורא לתושבים לעזור בשמירת הסדר והניקיון ברחבי העיר במהלך החגים.
פינוי פסולת וגרוטאות (צילום: עיריית עפולה)פינוי פסולת וגרוטאות (צילום: עיריית עפולה)
פינוי פסולת וגרוטאות (צילום: עיריית עפולה)
(פינוי פסולת וגרוטאות (צילום: עיריית עפולה))
במסגרת ההערכות וההכנות שיימשכו ממש עד לכניסת החג תגברו במינהל התפעול צוותים, קבלני משנה, משאיות ומנופים בתחומים הנמצאים תחת אחריותם וכוללים בין היתר את תחום תברואה ופינוי האשפה, תחום חזות העיר והגינון, עובדי טיאוט והמחלקה הטכנית. עוד הוסיפו לתכנית העבודה סימוני כבישים ומעברי חציה, תיקוני בורות וחידוש גני משחקים והצללות.
צוות גיזום (צילום: עיריית עפולה)צוות גיזום (צילום: עיריית עפולה)
צוות גיזום (צילום: עיריית עפולה)
(צוות גיזום (צילום: עיריית עפולה))
את המבצע העירוני מוביל מנכ"ל העירייה שלום שלמה, שהחליט לדלל את הלו"ז בשבוע שלפני החג כדי להיות בשטח עם הצוותים. המנכ"ל ציין כי בעירייה ובמנהל התפעול ערים לנושא הניקיון ולצד הליך מכרזי לבחירת סמנכ"ל תפעול המתקיים בימים אלה ממש, מתכוונת העירייה לתגבר את צוותי האגף לאורך כל חגי תשרי ולא מן הנמנע שגם לאחר מכן. עוד הוסיף המנכ"ל שלמה ואמר: "אנחנו בעיצומן של ההכנות לקראת ראש השנה והחגים הבאים עלינו לטובה ואנו מבקשים מהציבור לשתף פעולה ולסייע לנו לשמור על הסדר והניקיון ברחבי העיר".
שטיפה בלחץ (צילום: עיריית עפולה)שטיפה בלחץ (צילום: עיריית עפולה)
שטיפה בלחץ (צילום: עיריית עפולה)
(שטיפה בלחץ (צילום: עיריית עפולה))
תירון כבישים (צילום: עיריית עפולה)תירון כבישים (צילום: עיריית עפולה)
תירון כבישים (צילום: עיריית עפולה)
(תירון כבישים (צילום: עיריית עפולה))
טיאוט בכבישים (צילום: עיריית עפולה)טיאוט בכבישים (צילום: עיריית עפולה)
טיאוט בכבישים (צילום: עיריית עפולה)
(טיאוט בכבישים (צילום: עיריית עפולה))
במינהל התפעול ביקשו לציין כי במהלך החגים תירשם עלייה בפינוי הפסולת והאשפה כצפוי בימי חגים, בהשוואה לימי שגרה, וביקשו להזכיר לתושבים כי ישנם ימים קבועים לפינוי גרוטאות, ריהוט גדול וגזם והציבור מתבקש לעקוב אחר הפרסומים.
עוד הוסיפו כי ערב ראש השנה וכן ערבי חג הסוכות יצוינו השנה ביום ראשון ולכן ביקשו מהתושבים לא להוציא ריהוט, גרוטאות וגזם בימי שישי וראשון שלפני ערבי החגים אלא להמתין לאחר החגים ולהוציא גזם רק בימים המאושרים לכך וזאת כדי לא ליצור עומס על פינוי האשפה ושיבוש תכנית העבודה של צוותי מינהל התפעול הפזורים בשטח.