תושב האזור, ד' (השם שמור במערכת), גילה שהוא מאומץ רק בגיל 50 לאחר שהוריו המאמצים נפטרו. בעיון בניירת שהותירו אחריהם נדהם ד' לגלות שהוריו איתם גדל כל חייו, הם אינם הוריו הביולוגים. מידע זה זיעזע את ד' והוא החל במסע חיפוש אחר הוריו הביולוגים.
צילום: ShutterStockצילום: ShutterStock
צילום: ShutterStock
(צילום: ShutterStock)
לנקרי: "הפכנו עולמות כדי למצוא את הוריו, ולבסוף מצאנו רמז קל בעניין האם, אשר הוביל אותנו לבית חולים בעפולה. הנחתי את הלקוח שלי להוציא את תעודת הלידה שלו משם והתחלנו להצליב מידע".
לנקרי הגיע למסמכי האימוץ של ד' מהם עלה כי האם מסרה אותו לאימוץ בגיל שנה וחצי וכן נרשם בהם כתובת של שכונה בעפולה בה התגוררה האם בעת נעוריה.
הוא איתר תושבים שגרים שם כיום, אשר נתנו לו מידע על שכנים שגרו בשכונה לפני 50 שנה, והוא תר את הארץ על מנת לשוחח עימם. רובם לא זכרו את הנערה הצעירה, אך חלקם זכרו את האם והעידו כי על פי זיכרונם היא עברה למושב בצפון הארץ.
"התחלנו לגשש במושבים בצפון הארץ, לגבי נשים שהגיעו להתיישב בהן מעפולה וחיפשנו בבתי אבות". אחרי חודשים רבים של חיפוש והצלבת מידע, הגיע לנקרי לארבע נשים פוטנציאליות, שקיים סיכוי שאחת מהן היא אימו של ד'. "יצרתי קשר עם ארבע הנשים ולאחר שיחה איתן, או בני משפחתם הקרובים הבנתי כי שתיים מהם אכן מסרו ילד לאימוץ, ושתיים לא".
לנקרי התמקד בשתי הנשים שמסרו את ילדיהן לאימוץ. אחת מבנותיה של אישה אחת מהשתיים אישרה כי ידוע לה שאימן מסרה בנעוריה ילד לאימוץ. לנקרי הפגיש בין ד' לאחות ולאחר בדיקות רפואיות שהעידו על כך שהם אחים למחצה, היא עירבה את שתי אחיותיה.
עד כה לא ידעה האם מה מתרחש מאחורי גבה ורק לאחר קבלת תוצאות הבדיקות וקבלת ודאות מוחלטת סיפרו הבנות לאימן כי הבן, אותו מסרה לאימוץ בעת נעוריה, מצא אותה.
ד' נפגש עם אמו (66) והפגישה ביניהם היתה מרגשת עד דמעות. האם לא האמינה כי בנה מצא אותה לאחר כל כך הרבה שנים וסיפרה כי נכנסה להריון בגיל צעיר, עוד טרם התחתנה ואמה שיכנעה אותה למסור את התינוק לאימוץ על מנת שתוכל להתגייס לצבא, להתחתן ולהקים משפחה. והיא אכן התגייסה לצבא וכאמור התחתנה והקימה משפחה. פרטים על אביו של ד', לא ידועים.