התפתחות דרמטית נוספת במאבק של המועצה האזורית עמק יזרעאל נגד הקמתו של נתב"ג 2 ברמת דוד: שר התחבורה בצלאל סמטוריץ' קיים היום בלשכתו בירושלים דיון בנושא תכנון שדות התעופה במדינה בה השתתפו ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר וסגניו שי יזרעאלי ואבי סמוביץ', ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ׳, ראש העיר דימונה ויו״ר הרשות לפיתוח הנגב בני ביטון, סגן ומ״מ ראש העיר באר שבע ויו״ר מועצת הנגב טל אל-על ועוד כ-20 ראשי רשויות נוספים מהצפון ומהדרום.
צילום: באדיבות מועצת הנגבצילום: באדיבות מועצת הנגב
צילום: באדיבות מועצת הנגב
(צילום: באדיבות מועצת הנגב)
"הוריתי לבחון מחדש את צורכי התעופה של מדינת ישראל", אמר בתום הדיון העמיק השר סמוטריץ' והודיע כי הוא מצטרף עקרונית לנאמר במכתב ששיגר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראש עיריית דימונה, בני ביטון, בשבוע שעבר – רוה"מ הורה לראש המל"ל להקים צוות מקצועי שיגיש תוך 60 יום דו"ח להיתכנות ביטחונית של הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים.
ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ׳ :"אני שמח ששר התחבורה סמוטריץ׳ החליט לבחון באופן רציני ועמוק את החלופה הנכונה והזמינה ביותר למדינת ישראל, שדה התעופה בנבטים. נמשיך, יחד עם ממשלת ישראל וגורמי המקצוע, לקדם את הנושא, עד להחלטה סופית בנדון".
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, אמר לאחר הדיון: "אני שמח על ההתפתחויות האחרונות המעידות על ההבנה כי הגיע הזמן לקדם את הנגב על ידי בניית שדה מקביל לנתב"ג בנבטים לצד שדה משלים בחיפה".