התפתחות דרמטית במאבק של עמק יזרעאל נגד הקמתו של שדה תעופה משלים לנתב"ג צמוד לקיבוץ רמת דוד: ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לראש המל"ל לבדוק את ההיתכנות להקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים.
שלט מחאה (צילום: יוסי וקנין)שלט מחאה (צילום: יוסי וקנין)
שלט מחאה (צילום: יוסי וקנין)
(שלט מחאה (צילום: יוסי וקנין))
האישור להחלטה הדרמטית של נתניהו מצויה במכתב בנושא זה ששלח לראש העיר דימונה בני ביטון. במטה המאבק בעמק יזרעאל מרוצים מהאמירה הדרמטית של ראש הממשלה, מאחר ועד כה הוא לא התבטא בנושא.
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר ביחד עם מטה המאבק יכולים לרשום לעצמם היום הישג קטן במאבק הארוך, העיקש והבלתי מתפשר שללהם נגד הקמת נתב"ג 2 ברמת דוד.
ראש המועצה אייל בצר (צילום: ענת חרמוני)ראש המועצה אייל בצר (צילום: ענת חרמוני)
ראש המועצה אייל בצר (צילום: ענת חרמוני)
(ראש המועצה אייל בצר (צילום: ענת חרמוני))
"לשמחתי אנחנו מצליחים להשפיע. הפוליטקאים ברמה הארצית מבינים שכל המהלך הזה של רמת דוד יוצר מצב שגם הצפון, גם המרכז וגם הדרום חושבים שהוא אבסורד", אמר ראש המועצה בצר, "כולם מבינים היום שיש פה משגה חמור להקים שדה תעופה בעמק יזרעאל, ולכן מתחילים לחשב מסלול מחדש. נכון שכלום עוד לא מובטח לנו, אבל זו עדיין אמירה חשובה בדרך לעצירת מצעד האיוולת הזה. אני מקווה שזה לא נאמר רק לצרכי בחירות".
בצר הבהיר כי חייבים לעצור את הקמתו של שדה תעופה ברמת דוד, שכן מדובר בשדה שיהיה גדול מנתב"ג. ראש המועצה התחייב להמשיך בכל הכוח לבלום את המהלך.