בבית הספר 'בן צבי' בעפולה תיפתח בשנת הלימודים הקרובה יוזמה ייחודית של כיתה א' למצוינות. התוכנית הייחודית שתזכה לשיתוף פעולה מגופים מובילים, תקיף את כל התלמידים כדי לתת לכולם הזדמנות שווה מתוך אמונה שלכל תלמיד יש את היכולות והזכות לחינוך למצוינות אישית הכוללת הקניית הרגלי למידה, העלאת המוטיבציה הלימודית וחיזוק תחושת המסוגלות בהתבסס על הוראת המתמטיקה ופיתוח החשיבה המתמטית והיצירתיות בפתרון בעיות.
בית ספר 'בן צבי'. מוטיבציה לימודית (צילום: עיריית עפולה)בית ספר 'בן צבי'. מוטיבציה לימודית (צילום: עיריית עפולה)
בית ספר 'בן צבי'. מוטיבציה לימודית (צילום: עיריית עפולה)
(בית ספר 'בן צבי'. מוטיבציה לימודית (צילום: עיריית עפולה))
התוכנית החדשה נקראת 'חממ"ה' (ראשי תיבות של חשיבה מתמטית, מדע ומחקר, מוסיקה והעשרה) כאשר כל תחום יזכה לליווי של גוף מוביל למשל תחום החשיבה המתמטית ייעשה בשיתוף הטכניון, מדע ומחקר בשיתוף המדע־טק בחיפה, מוזיקה, נגינה ושירה בשיתוף הקונסרבטוריון העירוני ואילו בתחום ההעשרה יזכו התלמידים ליום לימודים ארוך הכולל מגוון חוגים לבחירה וכן ארוחת צהריים חמה.
בבית הספר מציינים כי גם שאר תלמידי בית הספר ייהנו מתוכניות חינוכיות איכותיות, מגוון מגמות לימוד, מחשב אישי לכל תלמיד, טיפול באמצעות אמנויות, חיזוק קואורדינציה ומוטוריקה באמצעות תנועה ומחול, כיתות קטנות, צוות מורים מסור ומקצועי, ארוחת צהריים חמה והסעות.
לדברי מנהלת בית הספר אורלי חן, פתיחת כיתת מצוינות תיתן מענה ללימודי מצוינות וחדשנות חינוכית לאוכלוסייה המזינה את בית הספר. "אני מאחלת הצלחה לתלמידי בית הספר בכלל והתלמידים שעולים לכיתה א' ויזכו לא רק ללימודי ליבה ומדעים אלא גם להעצמה וליווי אישי וחם".