תלמידי בית הספר היסודי ארזים ברמת ישי לוקחים חלק פעיל בפרויקט שיקום נחל בית לחם הזורם לאורכו של שביל סובב רמת ישי, כחלק פרויקט חינוכי וקהילתי שבו תלמידי בתי ספר מהאזור מאמצים קטעי נחל, מטפחים ומטפלים בהם.
משקמים את נחל בית לחם | צילום: אלון לויטהמשקמים את נחל בית לחם | צילום: אלון לויטה
משקמים את נחל בית לחם | צילום: אלון לויטה
(משקמים את נחל בית לחם | צילום: אלון לויטה)
פרויקט שיקום נחל בית לחם ויצירת השביל להולכי רגל ולרוכבי האופניים הצמוד אליו - הינו מבצע משותף ומרשים שיצא לדרך ביוזמת המועצה המקומית רמת ישי ובשיתוף פעולה של גורמים רבים לרבות המועצה המקומית רמת ישי, רשות ניקוז ונחלים קישון, משרד התחבורה, קרן קימת לישראל והקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רמ"י. מדובר בפרויקט שמאפשר שיקום ופיתוח של הנחל, תוך יצירת חיבור בין תושבי רמת ישי, כפר יהושע והאזור.
אנשי רשות ניקוז ונחלים קישון שמחו לגלות, כי השיקום כשלעצמו כבר מניב תוצאות מצויינות: על גדות הנחל כבר מתפתחת צמחייה טבעית הנחוצה לנחל ולשמירה על גדותיו. השביל שנסלל לצד הנחל משרת את אוהבי הטיול וגם את מי שמעוניינים להגיע לתחנת הרכבת (החדשה וגם הישנה) בכפר יהושע.
כאמור תלמידי בית ספר ארזים ברמת ישי עבדו השבוע בסמוך לנחל וקידמו שלושה פרויקטים: שתילת עצים שייתנו בעתיד מפירותיהם ויצלו על המבלים במקום ושתילת צמחיית נחלים שתסייע לשקם את הנחל ולייצב את גדותיו, יצירת פינות ישיבה נעימות ומזמינות ויצירת פסיפס של אזור הנחל במבט על. התלמידים ליוו מדריכים של רשות ניקוז ונחלים קישון, משתלת הרדוף והכל במסגרת פרויקט שקוף (ראשי תיבות של שיקום הקישון) בהובלת טל רטנר מנהלת סביבה, חינוך וקהילה ברשות ניקוז ונחלים קישון.
ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר היוזם ומקדם הפרויקט בשיתוף עם רשות ניקוז הקישון וקק"ל, ברך על הפעילות החשובה ואמר: "מדובר בפרויקט חינוכי קהילתי חשוב שרותם ומחבר את קהילת רמת ישי לשביל סובב ישי ולשיקום הנחל".
מנכ"ל רשות ניקוז הקישון, חיים חמי, הוסיף: "הנחל הוא מתנה עבור כל קהילה שחיה בסמוך אליו. התלמידים החרוצים, שמגיעים להכיר את הנחל ולעבוד לאורכו, יהיו שגרירים מצויינים של טובת הנחלים בארץ בכלל ושל נחל הקישון על כל יובליו - בפרט".