בטקס חלוקת המלגות השנתי המסורתי של עפולה שהתקיים ביום שישי שעבר, חילקה העירייה מלגות לימודים ל־218 סטודנטים מבני העיר לתואר ראשון ושני ולהנדסאים. בטקס השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ, סגניו חביב פרץ ושלמה מליחי, חברי המועצה קרן קנדרו אלקריף, עדיאל אילוז, איתי כהן, דני דסטה ובתיה אדרי.
ראש העיר אבי אלקבץ בטקס חלוקת המלגות | צילום: דוברות עיריית עפולהראש העיר אבי אלקבץ בטקס חלוקת המלגות | צילום: דוברות עיריית עפולה
ראש העיר אבי אלקבץ בטקס חלוקת המלגות | צילום: דוברות עיריית עפולה
(ראש העיר אבי אלקבץ בטקס חלוקת המלגות | צילום: דוברות עיריית עפולה)
ראש העיר אלקבץ ויו"ר ועדת מלגות עירונית קנדרו אלקריף בירכו את הסטודנטים והדגישו את החשיבות שהם רואים בעידוד להשכלה גבוהה ובהענקת סיוע ותמיכה לצעירי העיר המשתלבים באקדמיה. בשם הסטודנטים והסטודנטיות, נשאה דברים נעמי חזי, סטודנטית שנה ב' במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל, שסיפרה את סיפורה ואת המסלול שעברה עד לכניסתה לעולם האקדמיה. במהלך דבריה הודתה נעמי למרכז הצעירים ואמרה: "במהלך המפגשים במרכז הצעירים נחשפתי וקיבלתי עידוד להיכנס לעולם האקדמיה. אני רוצה להודות לעירייה על הסיוע הכספי. המלגה תסייע לנו הסטודנטים ותקל על ההוצאות הכספיות הרבות".
חשוב להדגיש כי גם השנה תמשיך הרשות את שיתוף הפעולה עם מפעל הפיס במסגרתו קיבלו 50 סטודנטים מלגה מוגדלת בסך 10,000 שקלים בתמורה לתרומה קהילתית. במסגרת התרומה ישולבו הסטודנטים בכ־20 ארגונים בעיר ויתרמו לעשייה העירונית והקהילתית בפעילויות השונות.
רכזי תחום ההשכלה הגבוהה במרכז הצעירים, טל יצחקוב ואדנה אנניה, אמרו: "אנחנו מזמינים כל צעיר בעיר להגיע אלינו לקבל ליווי פרטני ומעמיק כל הדרך עד לספסלי האקדמיה. אין מקום שהוא רחוק מדי".
ראש העיר אבי אלקבץ איחל הצלחה לסטודנטים ואמר במהלך הטקס: "המודל הכלכלי 'דורות חופפים' מלמד כי בורא עולם נתן 'מתת' בדמות שק תירס. היה מי שבחר לאכול הכל ולא להותיר לדור אחריו שסבל מדלות והיה מי שהעדיף להחסיר מעצמו ולהעביר הכל לדור שאחריו שנהנה משפע. אנחנו צריכים ללמוד למצוא את האיזון הנכון, גם לדאוג להווה וגם לעתיד".