מרגישים שפיספסתם כמה אייטמים מעניינים? סקרנים לשמוע מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.
עיריית הרצליה מתגייסת למאמץ להפחתת מהירות הנסיעה ליד מוסדות לימוד בעיר – כך דיווחו במיינט הרצליה. מחלקת פיקוח ובקרת תנועה הציבה בימים האחרונים דמויות של ילדים עשויות מקרטון בקנה מידה אמיתי ליד צמתים מרכזיים, וזאת מתוך הנחה שהדמויות יעוררו את תשומת הלב של הנהגים לכך שילדים עשויים לחצות את הכביש. מדובר בניסוי ראשון, כאשר בעירייה מתכוונים להעביר את הדמויות האלה מדי פעם לצמתים שונים ברחבי העיר - האם זה יעבוד?
דמויות של ילדים מתחת לתמרורים | צילום: דוברות עיריית הרצליהדמויות של ילדים מתחת לתמרורים | צילום: דוברות עיריית הרצליה
דמויות של ילדים מתחת לתמרורים | צילום: דוברות עיריית הרצליה
(דמויות של ילדים מתחת לתמרורים | צילום: דוברות עיריית הרצליה)
סחר חליפין, אחריות פיננסית, צרכנות נבונה והשוואת מחירים, הם רק חלק מהנושאים שילמדו תלמידי כיתה ב' בבית הספר ברטוב ברעננה, כחלק מתוכנית "פיננצ'יק" המלמדת ילדים התנהלות כלכלית נבונה. העירייה מסרה למיינט רעננה כי "בימים אלו, בהם קיימת מודעות רבה לשיקולים כלכליים, חשוב לחשוף את התלמידים מגיל היסודי לנושא חשוב זה התכנית מאפשרת לילדים לרכוש ידע תאורטי, אסטרטגיות למידה וכלים מעשיים שיסייעו להם לפתח אינטליגנציה פיננסית ותקנה לתלמידים ערך מוסף שיאפשר להם לקבל החלטות מושכלות כבר מגיל צעיר”.
מתחילים מוקדם. תלמידים בשיעור פיננצ'יק | צילום: דוברות עיריית רעננהמתחילים מוקדם. תלמידים בשיעור פיננצ'יק | צילום: דוברות עיריית רעננה
מתחילים מוקדם. תלמידים בשיעור פיננצ'יק | צילום: דוברות עיריית רעננה
(מתחילים מוקדם. תלמידים בשיעור פיננצ'יק | צילום: דוברות עיריית רעננה)
במיינט רחובות מספרים על בני זוג, שחלקו זוגיות כבת שנה ונסעו בוקר אחד יחדיו אל העבודה. כאשר האישה החלה לדבר עם בן זוגה והשיחה לא התפתחה כפי שרצתה, היא החלה לקלל אותו, לשרוט אותו וגם להכאיב לו באופן שפגע ביכולת הנהיגה שלו. בשלב זה החליט בן הזוג שלא להמשיך בנסיעה, עצר בצד, דרש מהאישה לרדת מהרכב ואמר שאינו מתכוון לקחת אותה למקום עבודתה. האישה העצבנית סירבה לרדת מהרכב וביקשה להמשיך בנסיעה, אך בן הזוג עמד על דעתו שלא להמשיך לנסוע איתה. בעקבות זאת לקחה האישה כוס קפה שהיתה ברכב. הוא לא התבלבל ונסע למשטרה. כעת הוא מגיש נגדה כתב אישום בגין אלימות.
סרטון שהופץ השבוע ברשת החברתית וצולם בפרויקט בנייה בראש העין, עורר תמיהה והצליח לבלבל לא מעט אנשים. בסרטון נשמע אדם אשר לדבריו הוא נמצא בקומה ה-18 באחד מבנייני הפרויקט. אותו אדם, שנשמח אם ייצור עמנו קשר כדי לתת לו קרדיט על הצילום, עומד במרכז מה שנראה כמו סלון ופותח ויטרינה ענקית כביכול ליציאה למרפסת. אלא שמעבר לחלון אין מרפסת, אלא תהום בלבד ללא כל סורג או אמצעי בטיחות אחר.
(צילום: מתוך הרשת החברתית. נשמח אם הצלם ייצור עמנו קשר כדי לתת לו קרדיט)
מחברת הבנייה נמסר למיינט ראש העין: "מדובר בפרויקט בביצוע שבנייתו טרם הושלמה, לרבות התקנת מעקות וחלונות קבועים. מדובר בחלון קבוע שלא נפתח, אולם נפתח באופן חד פעמי עבור אותו פועל סנפלינג, שהגיע כדי לבצע עבודת חיפוי אבן, ולשם כך פתחו עבורו את החלון, כדי שיוכל לרדת משם בקלות ולבצע את העבודה. ממש לאחר שסיים את העבודה, קיבעו את החלון מחדש. החלון נפתח אך ורק לצורך ביצוע עבודות החיפוי על ידי אותו פועל סנפלינג. הדירות ימסרו מושלמות רק לאחר סיום הבנייה ולאחר שהמבנה והדירות יקבלו את כל האישורים על פי חוק, לרבות אישורי בטיחות".
לפני ארבעה חודשים התעוררה תושבת ירושלים עם פריחה. היא הלכה לרופאת עור בקופת חולים כללית שאליה היא שייכת, וזו רשמה לה כדורים ושלחה אותה לדרכה. בימים הראשונים נראה היה שהכדורים עוזרים והפריחה נעלמה, אך עד מהרה היא התעוררה שוב למציאות שבה פניה נפוחות וגופה מלא פריחה אדומה ומגרדת. "הלכתי לרופא המשפחה והוא הפנה אותי למיון", סיפרה הצעירה למיינט ירושלים "אושפזתי במקום. טופלתי בסטרואידים דרך הווריד, ונראה היה שוב שהגוף מגיב לטיפול והפריחה עוברת". אלא ששוב, אחרי כמה ימים, חזרה הפריחה, שכעת גם היה לה שם - אורטיקריה כרונית, מצב רפואי שבו הגוף תוקף את עצמו. מאז היא נאלצה להיעדר מעבודתה, לא יוצאת מהבית וממשיכה לקבל כמויות של סטרואידים שמנפחים את גופה, אך לא נותנים מענה לגרד הנורא. הצעירה ומשפחתה לא הרימו ידיים. הם עשו מחקר עצמאי והגיעו לתרופה בשם זולר, שניתנת לחולים במצבה ולהפתעתם גילו שהתרופה נמצאת בסל הבריאות עם השתתפות עצמית מצד המטופל.
הפריחה של הצעירה. מצב קיצוני | צילום: פרטיהפריחה של הצעירה. מצב קיצוני | צילום: פרטי
הפריחה של הצעירה. מצב קיצוני | צילום: פרטי
(הפריחה של הצעירה. מצב קיצוני | צילום: פרטי)
הצעירה פנתה לרופא והוא הגיש בשמה בקשה, אך למרבה הפתעתה - הבקשה נדחתה. "הם אמרו שזאת תרופה שמאושרת רק אחרי חצי שנה של מחלה פעילה, לאחר מיצוי טיפול אחר". לצערה, הצעירה סובלת מתסמינים 'רק' ארבעה חודשים, ולמרות שהרופאים אינם מציעים לה כל טיפול חדש, הקופה מסרבת לאשר לה את הטיפול לפחות לעוד חודשיים. משירותי בריאות כללית נמסר למיינט ירושלים: "יצרנו קשר עם המטופלת והיא תגיע לשיחה עם הרופאה המומחית להתאמת המשך טיפול".
כמה טוב שיש שניים. במיינט ראשון לציון מספרים כי כוחות החירום הוזעקו לפנות בוקר ללידה בדירה בראשון לציון. לרוע מזלם של צוותי מד"א, בשל מזג האוויר והפסקות החשמל, הם נתקעו במעלית. באותה שעה הגיעו למקום גם מתנדבי 'איחוד הצלה', הם הבחינו בלכודים, והזעיקו עבורם צוותי כיבוי כדי שיחלצו אותם מהמעלית. במקביל ניגשו המתנדבים לדירה וסייעו ליולדת שכבר הייתה בשלבי לידה פעילה, ובשעה טובה הגיע לעולם תינוק חדש.
מתנדבי איחוד הצלה והתינוק שנולד בסערה | צילום: דוברות איחוד הצלהמתנדבי איחוד הצלה והתינוק שנולד בסערה | צילום: דוברות איחוד הצלה
מתנדבי איחוד הצלה והתינוק שנולד בסערה | צילום: דוברות איחוד הצלה
(מתנדבי איחוד הצלה והתינוק שנולד בסערה | צילום: דוברות איחוד הצלה)