חברת 'מליסרון', המנהלת את מתחם עופר סנטר בנצרת עילית, הודיעה על כוונתה להשקיע 300 מיליון שקל במרכז המסחרי. התוכנית כוללת את הפיכתו למתחם המסחרי הגדול בצפון, כולל מרכזי בידור ומתחמי הייטק. בכך יגדלו מספר מקומות העבודה בעיר.
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
(צילום: שרון צור)
פליקס שופמן, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת מליסרון, הציג בפני ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט את התוכנית בפגישה שהתקיימה בין הצדדים. מאחורי המיזם עומדת עסקת רכישת שטח מפעל תעשיות רכב והנעת תהליך שינוי ייעוד השטח למסחר. "חברת מליסרון רואה בפרויקט המורחב של מתחם דודג' סנטר פרויקט דגל שייתן תנופה משמעותית לנצרת עילית והמקום ישמש כמרכז לכל הפריפריה ומטרופולין הגליל", נאמר בישיבה וצוין כי הפרויקט כולל הכשרה של 1,100 חניות והעסקה של כ־2,000 עובדים.
אדריכל הפרויקט, רועי סקר, הציג את תוכנית הבינוי המוצעת ולפיה יוכפל שטח הבינוי הקיים ע"י תוספת של 30 אלף מ"ר כך שסך הכל שטח הבינוי המתוכנן במתחם יהיה כ־60 אלף מ"ר.
פלוט בירך על הפרויקט וביקש לשים דגש על הכשרת תשתיות תחבורה מתאימות כך שבתכנון יינתן מענה לכלל צורכי המתחם הקיים והעתידי. עוד בתכנון: מתן מענה לצורכי ציבור כמו מרכז בידור, בתי קולנוע, מרכזי כושר, מרפאות ומתחם תעסוקה משמעותי להייטק.
פלוט ציין כי העירייה רואה בפרויקט חלק נוסף בפאזל שמרכיב את תמונת הצמיחה המטאורית של העיר וחיזוק מעמדה כבירת הגליל. "נצרת עילית הופכת יעד אטרקטיבי למשקיעים וליזמים גדולים, כי הם רואים את צעדי הענק שעשתה בשלוש השנים האחרונות ומבינים שהעתיד נמצא כאן וכדאי להשקיע בעיר", אמר.