בחדר הישיבות בבניין עיריית נצרת עילית התקיימה אתמול (רביעי) בערב ישיבה מועצת העיר הראשונה לקדנציה זו. היא נפתחה באופן חגיגי עם ברכות של המשתתפים, ביניהם רב העיר ישעיהו הרצל.
בישיבה הראשונה העלה ראש העירייה רונן פלוט את הצעתו לשנות את שם העיר. כל חברי המועצה, 17 במספר, הצביעו בעד ההצעה. השלב הבא במהלך לשינוי שם העיר יהיה ככל הנראה משאל בקרב תושבי העיר.
צילום: ורד לויצילום: ורד לוי
צילום: ורד לוי
(צילום: ורד לוי)
בתוך זה, אולם המליאה בישיבה הראשונה היה מלא בתושבים ובמשפחות של חלק מחברי המועצה. בתחילת הישיבה נפרדו חברי המועצה מאלה שעזבו: אלון חלפון, אורי באיו ויאנוש פינקלסקו.
ראש העירייה רונן פלוט פתח את הישיבה בסיקור קצר על מערכת הבחירות המוצלחת והודה לכל הסיעות על מערכת הוגנת ועל כך שכולם תמכו בו לראשות העיר גם אלה שלא מסיעתו.
"אני מתרגש לראות שמתוך 17 חברי מועצה 13 הם מסיעתי", אמר פלוט. בין המברכים היה גם ד"ר שוקרי עוואודה מ'דו קיום' שאמר שסיעתו שמחה לתמוך בפלוט ושכולם הולכים יחד לעתיד טוב וזוהר לעיר. גם מנחם גנדל מ'האיחוד היהודי' ברך וציין שסיעתו שמחה להיות חלק מהקואליציה.
צילום: ורד לויצילום: ורד לוי
צילום: ורד לוי
(צילום: ורד לוי)
כמו כן פלוט הציג בישיבה את הקואליציה המלאה שכוללת את כל חברי המועצה, בנוסף אלכס גדלקין מונה לסגן ראש העירייה וממלא מקום בשכר, גם אלכס גופמן מונה לסגן ראש עירייה בשכר. ד"ר שוכרי עוואודה מונה לסגן ראש עירייה ללא שכר. כמו כן מונו ועדות והיושבים בראשם.