קרן קימת לישראל, עיריית נצרת עילית ורשות ניקוז ירדן דרומי חנכו שביל אופניים סובב נצרת עילית.
אירוע חנוכת השביל נערך בפארק שכונת מליבו בהשתתפות ראש העירייה רונן פלוט, מנהל מרחב צפון בקק"ל עמרי בונה וסגנו ארז שטיין, רוכבי אופניים, חניכי המכינה הקדם צבאית 'תבור' ותושבי העיר. אורכו של השביל הוא כשמונה קילומטרים. הוא מתחיל ברחוב ציפורי, בחלק המערבי של העיר, ומסתיים בחלק הדרומי של העיר בסמוך לשכונת ברק. מסלול השביל טובל ביערות וחורשות וממנו נשקף נוף מרהיב של הגליל התחתון, מושב ציפורי, הר תבור, הר דבורה, עמק יזרעאל והר הקפיצה.
צילום: ישראל פרץצילום: ישראל פרץ
צילום: ישראל פרץ
(צילום: ישראל פרץ)
בחודשים האחרונים קק"ל פרצה את השביל יחד עם העירייה ורשות ניקוז ירדן דרומי ויצרה את התוואי שלו לרווחת רוכבי אופני השטח מהעיר ומחוצה לה.
ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט הודה על שיתוף הפעולה עם קק"ל והזכיר את תרומתה הרבה להתחדשות העיר. "השביל הזה הוא אחד הדברים היפים שעשינו ואין לי ספק שרוכבי האופניים מהעיר ייהנו ממנו ואין לי ספק שהוא ימשך אנשים מבחוץ לבוא לעיר ולרכב בו", אמר פלוט, "השביל הזה בטבע יחד עם שבילים שנסלול בשיתוף משרד התחבורה במספר רחובות בעיר מעורר את הצורך להקים מועדון רכיבה ואני מבטיח שהעירייה תתמוך בו".
מנהל מרחב צפון בקק"ל עמרי בונה סיכם ואמר: "שביל האופניים הוא מקור לפעילות גופנית ואורח חיים בריא אך יחד עם זאת הוא גם הזדמנות לחבר את הקהילה לסביבת הטבע המקיפה אותה. חשוב לטפח את הקשר בין תושבי הבעיר לשביל".