ורד פרץ (41), שומרת מצוות נשואה ואם לשניים מנצרת עילית, הגשימה חלום והקימה לאחרונה סלון לכלות חסרות אמצעים שבו הן יכולות להשכיר שמלה, להתאפר ולהסתרק ליום המאושר בחייהן, והכל בעלות סמלית של גמ"ח.
פרץ, שעסקה בעבר בגיל הרך, פנתה בשלב מסוים ללימודי איפור מקצועי. באמצע הקורס היא השתתפה בכנס שיווק, במהלכו הבינה שצריך לתת גם מעשר מההכנסה כדי להודות על מה שיש ולהתפתח. היא שמעה את המרצה שלה והדבר הדהד בראשה ללא הפסקה.
1 צפייה בגלריה
ורד פרץ. "חונכתי לתת" | צילום: שרון צור
ורד פרץ. "חונכתי לתת" | צילום: שרון צור
ורד פרץ. "חונכתי לתת" | צילום: שרון צור
"בעלי פעיל מאוד בעמותת 'בנועם' בכל אזור הצפון", היא מספרת בהתרגשות, "אחרי הקורס שיתפתי אותו ברצון לתת לכלה שאין לה את היכולת והוא פנה ליו"ר העמותה ואמר לו שאם יש כלה שצריכה להתארגן לחתונה - אני אשמח לתרום. אותו רב סיפר לבעלי על מישהי שתרמה 160 שמלות והוא עשה את החיבור בינינו. קיבלתי לידי 160 שמלות כלה מיוחדות ומעוצבות, וככה זה התחיל".
לצורך העניין היא הפכה את ביתה לסטודיו מאולתר שבו היא מכינה את הכלות שמגיעות אליה. חדר אחד בבית הוסב לסטודיו וכשמגיעה כלה גם הסלון הופך לחלק מהעניין והסטנדים הרבים נפרשים גם ברחבי הסלון. בימים שמגיעות אליה כלות, הילדים והבעל נשלחים למקום אחר כדי שלא יפריעו במשימה החשובה, וכל הבית הופך לסלון כלות מיוחד וחגיגי.
את הגמ"ח היא פתחה לפני כמה חודשים ומאז יש ביקוש רב לאחר שהשמועה עברה מפה לאוזן. "הכלה מקבלת פה הכל ממש כמו בסלון רגיל, החל מאיפור, שמלה, תסרוקת וציפורניים. אפילו לאביזרים מיוחדים ולתכשיטים דאגתי, וגם זר פרחים אנחנו נותנים פה. הכלות מקבלות הכל ולאחר החתונה הן מחזירות את הכל. אני דואגת גם לאחר מכן לניקוי יבש ולתופרת שתעשה תיקונים לפי מידות הכלה, לשם בעצם הולך התשלום הסמלי שהן משלמות וזה בעצם נקרא תשלום גמ"ח", מסבירה פרץ.
לדברי פרץ, למרות שמדובר בשמלות צנועות הן מיועדות לכל כלה. "כל אשה שמגיעה אליי אני פותחת את הגמ"ח בפניה", היא אומרת, "אין אשה שאני אומרת לה 'לא', גם אם היא לא דתייה ולא שומרת מצוות. אם הנשמה שלה והיא זקוקות, אני מסייעת לכל אחת ואחת, זו מצווה גדולה לשמח כלה".
לאחרונה סייעו בגמ"ח לכלה משבט מנשה - חתונה שריגשה רבים. “אני מתייחסת לכל אחת שמגיעה לפה כמו לכל כלה רגילה שאני מאפרת לפרנסתי. את כל הציוד האיכותי הן מקבלות", אומרת פרץ.
חלק לא מבוטל מהמוצרים כמו מוצרי איפור היא רוכשת מכספה, דבר שהוא לא פשוט לה, והיא תשמח לכל תרומה לגמ"ח גם אם מדובר במוצרי איפור ואביזרים. “אלו דברים שמתכלים, ואשמח לקבל אם מישהו מעוניין לתרום", היא מציינת.
בימים אלו היא נמצאת בעיצומו של קורס ללימוד תסרוקות. "אני רוצה לתת להן את התסרוקות הכי אופנתיות שיש אז אני לומדת אצל יוסי ביטון. הפרויקט הזה של הגמ"ח חשוב לי מאוד", היא מדגישה.
ביומיום היא מתמרנת בין עבודתה כמאפרת כלות בתשלום לבין כלות הגמ"ח, וזוכה להערכה רבה בשל פעילותה. "הופתעתי מכמות האנשים שמפרגנים לי על הדבר זה. הם מאחלים לי שתמיד אהיה בצד הנותן, ובעיניי זה מובן מאליו שאני אתן אם אני יכולה, ככה חונכתי", היא מסכמת.