אשה מאזור ההעמק תובעת צורף מאזור חיפה בטענה כי נתנה לו לתקן טבעת יהלום שלה, וגילתה לתדהמתה כי האבן היקרה הוחלפה באבן זירקון.
הוד השרון: פרץ לדירה וגנב טבעת יהלום בשווי 2 מיליון דולר
בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנצרת נטען כי האשה קיבלה לפני חמש שנים מתנה מבעלה, לרגל הולדת בנם הבכור - טבעת זהב משובצת ביהלום חצי קראט, שעלתה לו 8,700 שקל. על פי התביעה בקנייה קיבל הבעל תעודת אחריות ותעודת תכשיט, שבה מצוין סוג האבן, דרגת הקראט ואיכות האבן והזהב בטבעת.
לפני כחצי שנה, על פי הנטען בתביעה, כשנוכחה לדעת שאינה מצליחה להוריד ממשקלה לאחר לידת בנה, ביקשה האשה להגדיל את קוטר הטבעת כדי שתתאים לאצבעה. היא פנתה לכמה צורפים לקבלת הצעות מחיר עד שהגיעה אל הנתבע, שביקש 250 שקל תמורת הגדלת הקוטר, והיא השאירה אצלו את הטבעת.
על פי התביעה, כעבור שבוע חזרה האשה לצורף כדי לאסוף את הטבעת המוגדלת, אך כעבור כמה ימים הבחינה כי האבן שוב אינה מבריקה כשהיתה. היא ניסתה לנקותה באמצעים שונים, אך האבן לא חזרה להבריק. היא ניגשה לצורף הסמוך לביתה וביקשה ממנו לנקות את אבן היהלום, כדי שתבריק כיאה לה, אך לטענתה אמר לה הצורף כבר ממבט ראשון שכלל לא מדובר באבן יהלום כי אם באבן זירקון, המשמשת לעתים כתחליף ליהלום.
האשה ניגשה עם בעלה לחנות שבה נרכשה הטבעת, כדי לקבל חוות דעת נוספת, ושם נאמר לה לטענתה לאחר בדיקה כי לא מדובר באבן היהלום המקורית שהיתה בטבעת, אלא באבן זירקון.
על פי התביעה, מיד לאחר מכן פנתה האשה ההמומה לצורף הנתבע, שהכחיש בפניה מכל וכל כי האבן המקורית הוחלפה באחרת, ואף טען שאם אמרו לה כי מדובר בזירקון, זו כנראה האבן שהיתה שם גם כשטיפל בטבעת, כי הוא לא החליף שום אבן. התובעת מבקשת מבית המשפט לפסוק לטובתה את עלות הטבעת במלואה, בתוספת פיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לה.
באמצעות עורך דינו מסר הצורף בתגובה: "הטבעת נמסרה ללקוחה בדיוק כפי שנמסרה לנו. לא בוצע שום שינוי. ככל הנראה זו האבן שהיתה בטבעת בזמן מסירתה. טיפלנו בגודל ואפילו לא התעסקנו גם עם קבלת הטבעת באיזה אבן מדובר".