בתוך דקות ספורות עלתה על שרטון ישיבת הוועדה לתכנון ולבנייה בקרית שמונה, שהתקיימה ביום שלישי השבוע, כאשר ויכוח קולני, בוטה וחסר עכבות התפתח בין המשנה לראש העירייה אלי זפרני לבין חבר מועצת העיר, יורם מלול, על רקע תוכניות בנייה שהציג מהנדס הוועדה, חגי קול.
ראש עיריית קרית שמונה נגד חברי המועצה: "זורעים שנאה בעיר"
לדברי זפרני, הרוחות התלהטו כאשר הוא עצמו פנה לקול והתריס בפניו כי התוכניות שהגיש באחד התיקים שנדונו אינן מדויקות ואינן מקצועיות. בסרטון שצילם אחד מחברי הוועדה שנכחו בישיבה שומעים את מלול מטיח בזפרני את המלים "אתה בושה" ואת זפרני משיב לו: "אתה הבושה הכי גדולה כאן, אתה הבושה הכי גדולה של העיר הזאת".
בנקודה זו התלהט הוויכוח כשמלול, קצין משטרה לשעבר, המשיך והטיח בזפרני: "שֵב, חתול רחוב, אני חיסלתי חתולים כמוך כשאתה עוד לא נולדת. שב אמרתי, חתול רחוב, שֵב, חתיכת דרעק". זפרני הטיח במלול בחזרה: "אתה חיסלת חתולים? אתה אפס, תראה מה עשו לך בשכונה שלנו, אתה חתיכת אפס. קצין במשטרת ישראל, שמעתם איך הוא מדבר?"
חברי הוועדה שנכחו בישיבה ניסו בשלב זה להרגיע את הרוחות, אך ללא הועיל. זפרני ומלול המשיכו לנהל קרבות של מלים מכוערות, וכך המשיך זפרני: "אתה יודע מה הבעיה שלך?" קרא, "אתה פשוט מתוסכל שראש העירייה, ניסים מלכה, ניצח אותך בבחירות בגדול".
באותו רגע קם מלול מכיסאו, התייצב מול זפרני מעברו השני של שולחן הישיבות ואמר: "אני אקרע לך את הצורה, אני אחסל אותך, אתה חתיכת חתול רחוב, אז שב. אני עוד אראה לך שאתה חתיכת ילד קטן, אבל לא היום".
"לא נמאס לך לאיים?" התגרה בו זפרני, "לא נמאס לך ללכלך על ראש העיר?" מלול: "שב בשקט, יש כאן אורחים, תתבייש לך, אתה מבייש את ראש העיר".
בהמשך לסרטון ולדברים שנאמרו בישיבה אמר זפרני השבוע כי הוא שוקל את המשך צעדיו - ובכלל זה הגשת תלונה במשטרה נגד מלול, על מה שהוגדר בפיו "האיומים שלו נגדי". בתגובה לדברים שיצאו מפיו אמר זפרני: "הדברים שנאמרו על ידי כלפי יורם מלול, נאמרו בתגובה לדברים המכוערים שהטיח נגדי מלול, ששכח, לצערי, שהיה עד לא מזמן, קצין בכיר במשטרה".
מלול מסר בתגובה: "זפרני נכנס נסער לישיבה וניסה לטמון לי פח, כשהוא מתגרה ומתריס תוך שהוא עומד בצורה מאיימת. אכן אמרתי כי בעבר חיסלתי חתולי רחוב כפרפרזה על עברי כקצין משטרה ומלחמתו בפשע ובפושעים, בדיעבד היה נכון לכנות אותו 'הפודל של ניסים', כמי שמבצע את דבריו של ראש העיר מבלי להקדיש מחשבה יתרה. בשום שלב לא איימתי עליו - אני הייתי המאויים באירוע המביך הזה, שמתנהל תחת הנהגתו של ראש העיר. ההבדל בין זפרני לביני שהוא נלחם ומגן על האינטרס הפרטי שלו, ואני לעומתו נלחם למען האינטרס הציבורי".