בית המשפט המחוזי בנצרת שלח לשלוש שנות מאסר את תושב העיר, בשנות ה־30 לחייו, שנהג בשכרות וגרם לתאונה שבה נהרגה צעירה.
עוד חדשות מהאזור - נהג צעיר רדף, חסם את הדרך, עזב בפראות - והידרדר לתעלה
במסגרת כתב האישום שהגישה המדינה נגד הנהג נטען כי במהלך חודש דצמבר 2011, בשעות הערב, הוא נהג שיכור ברכב מסוג מאזדה בכביש 75 בנצרת, מכיוון צומת המוסכים אל צומת משרד הבריאות, כשבאותה עת ישב לצדו אדם נוסף במושב הקדמי, ובמושב האחורי - צעירה בת 21.
עוד נטען כי בנוסף להיותו שיכור, נהג הנאשם במהירות מופרזת ובמהלך הנסיעה איבד שליטה על הרכב, שהתהפך על גגו ולאחר מכן נזרק בחזרה אל הכביש. כתוצאה מהתאונה נפצעה הצעירה אנושות והובהלה לבית החולים, שם נפטרה כעבור זמן קצר. הנהג עצמו נפגע באורח בינוני ונזקק לטיפול רפואי, ואילו הנוסע הנוסף שישב לצדו נפגע באורח קל.
בית המשפט הרשיע את הנהג בעבירות של הריגה, מעשה פזיזות תוך נהיגת רכב, נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת וגרימת חבלה ברשלנות לאדם ולרכוש.
במהלך המשפט נערך לנאשם תסקיר שירות מבחן, שממנו עלה כי לאחר מעורבותו בתאונה, הוא התקשה לשוב ולהשתלב במעגל העבודה, ומאז הוא שוהה בביתו ומטפל בהוריו. עוד צוין כי הנהג הכיר באחריותו על התאונה, אך הביע קושי להכיר בעובדה שנהג בשכרות, כי טען ששתה רק כוס אחת של וודקה. לאור הנסיבות האישיות והמשפחתיות שלו, הומלץ לבית המשפט בתסקיר להימנע מלהטיל עליו עונש מאסר בפועל.
במסגרת הטיעונים לעונש טענה המדינה כי למרות האמפתיה שגילה הנאשם כלפי כאבה של משפחת הצעירה שנהרגה, ואף שהכיר באחריותו לתאונה, יש מקום לגזור עליו עונש מאסר בפועל, בשל חומרת העבירות שביצע וכדי להרתיע אחרים מפני ביצוע עבירות דומות.
מנגד טען סנגורו של הנאשם כי יש מקום לגזור עליו עונש כפי שגוזרים על המורשעים בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, ולא עונש כבד יותר המתאים לעבירות הריגה. עוד טען הסניגור כי יש להתחשב בעברו הנקי של הנאשם בתחום הפלילי, ובכך שלקח אחריות והביע הזדהות עם משפחת המנוחה.
השופט סאאב דבור מבית המשפט המחוזי בנצרת החליט לגזור על הנאשם שלוש שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך שנתיים, פסילת רישיון ל־12 שנה, וכן חייב אותו לשלם פיצוי בסך 25 אלף שקל להוריה של ההרוגה. השופט ציין כי הנאשם פגע בערך של קדושת החיים, ואף כי עונש המאסר יפגע בו ובמשפחתו, יש צורך להרתיע את הציבור מפני ביצוע עבירות דומות.