סוף השבוע הזה היה האחרון של שמעון גפסו כאדם חופשי בחודשים הקרובים. הבוקר (א') התייצב ראש עיריית נצרת עילית לשעבר בכלא חרמון והתחיל לרצות את עונש מאסרו - חצי שנה מאחורי סורג ובריח.
גפסו על בכיר בעירייה: "היו יכולים לשפד אותו"
גפסו, כזכור, הורשע בעבירת לקיחת שוחד בבית המשפט המחוזי בחיפה ונידון לשישה חודשי מאסר שיְרוּצו בעבודות שירות. אולם לאחר שהוגשו הערעורים על גזר דינו, החליט בית המשפט העליון פה אחד לדחות את ערעורו ובמקביל לקבל את ערעור המדינה על גזר הדין, קבע כי יש קלון בעבירה שבה הורשע והחליט שגפסו ירַצה את עונש המאסר בכלא.
היום הגיע ראש העיר לשעבר לשערי הכלא בליווי בני משפחתו, וככל הנראה גם כמה חברים קרובים. כל אסיר שנכנס לבית הסוהר לראשונה נקרא לשיחה עם עובד סוציאלי וקצין מודיעין כבר בשעות הראשונות לכליאתו.
בתום תהליך הזיהוי והמיון, מועבר האסיר לבית הכלא לריצוי עונשו, וצוות הכלא מחליט בהתאם לנתונים היכן ישובץ ומה יעשה במהלך שהותו במקום.
בשבוע שעבר סיפר גפסו ל'ידיעות העמק' ו-mynet, שכבר עבר הליך של מיון מוקדם עוד לפני כניסתו לכלא, ולא נשמע כאילו מצב רוחו רע. "זה לא הדבר הכי מרגש שקרה לי ולא הכי קשה שעברתי. נעבור גם את זה", אמר. לשאלה מה יעשה בסוף השבוע האחרון לפני כליאתו, ענה גפסו כי בכוונתו לבלות אותו עם בני משפחתו. "זה יהיה סופשבוע שגרתי של 'ביחד', עם כל המשפחה", אמר.