זאבים שככל הנראה נגועים בכלבת תקפו במהלך השבוע תושבים ברמת הגולן. משרד הבריאות פרסם אזהרה בה נדרשים כל מי שבא במגע עם הזאבים או שננשך על ידי כלב לפנות מיידית ללשכת הבריאות וכן לדווח על מקום הימצאם.
הכלב לא הספיק להיכנס למעלית ונותר תלוי צפת: נהגי המוניות מוחים, הנוסעים מרוצים הפריפריה של הפריפריה: מי ידאג לתושבי הצפון?
מקרה התקיפה הראשון אירע בחוף 'צהלון' ממזרח לכנרת ביום ראשון השבוע. רוכב אופניים הותקף על ידי זאבה גדולה בצבע חום בהיר וכהה. הזאבה קפצה על האופניים ושברה את הכידון. היא נפצעה בפה אולם לא נשכה את הרוכב. הרוכב הופנה מיידית ללשכת הבריאות בטבריה לצורך חיסונים עקב החשש שבא במגע עם הדם או עם הרוק של הזאבה. מיד לאחר המקרה נערכו סריקות באזור עד רדת החשיכה, אולם הזאבה לא אותרה.
למחרת אירעו שני מקרים של תקיפות על ידי זאבים באזור הר אודם בצפון הגולן. במקרה הראשון הותקפו זוג מבוגרים תושבי הגולן בסמוך לאזור התעשייה של הכפר. זאב תקף ופצע אותם והם פונו לבית החולים. במקרה נוסף שאירע ממערב להר אודם ניסה זאב לתקוף אדם, אך זה הספיק להיכנס לתוך הטנדר שלו ולכן לא נפגע.
בשני המקרים שאירעו בהר אודם הוזעקו למקום פקחים של רשות הטבע והגנים. הם איתרו את הזאבים וירו בהם. גופות הזאבים נלקחו לבדיקת מעבדה במכון של השירותים הווטרינריים כדי לבדוק האם הם אכן נגועים בכלבת.
וטרינר הרשות של המועצה האזורית גולן, דני צור, מעריך שבשלושת המקרים מדובר בזאבים מאותה להקה למרות המרחק הרב מאזור הר אודם לאזור חוף 'צהלון'. "זאב נגוע בכלבת בדרך כלל מורחק מהלהקה ומתחיל לנוע בשטח כאחוז אמוק, כך שהוא יכול לגמוא מרחק רב", הוא מסביר. "אנחנו עדיין מקווים שנוכל לאתר את הזאבה שתקפה בחוף הכנרת וקוראים לבעלי הכלבים באזור לוודא שהם מחוסנים, ולא לאפשר להם להסתובב ללא השגחה".
"הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם באם היה במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות", נאמר בהודעה שהוציא המשרד. "משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים לשטוף באופן מיידי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות כדי לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת".