תושב עפולה הגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לאישור תביעה ייצוגית על סך 81 מיליון שקל כנגד חברת 'מילקו תעשיות בע"מ' המחזיקה במותג 'טרה', בה הוא טוען כי יצרני החברה כתבו על גבי אריזות מעדנים כי מדובר במוצרים המכילים שוקולד, למרות שהמוצר לא מכיל שוקולד כלל.
תובעת את האקס: "החזר את השעון של אבי ז"ל" מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
על פי התביעה, התובע נוהג לרכוש ולצרוך מעדנים המיוצרים והנמכרים על ידי החברה בשם 'מוו - שוקולד אגוזים וקצפת' ו'מוו - שוקולד קצפת', שעל גבי אריזתם במקום מרכזי מצוינת המילה 'שוקולד', דבר אשר גרם לו לחשוב שמדובר במעדנים משוקולד, בעוד שלהפתעתו גילה כי מוצרים אלה כלל אינם מכילים שוקולד בפועל, ובכך לטענתו בתביעה, החברה הטעתה ומטעה אותו ואת ציבור צרכניה ומפרה את הוראות החוק.
במסגרת הבקשה, אשר הוגשה באמצעות משרד עורכי הדין גולן משעלי מרמת ישי, טוען התובע כי על פי תקן סימון תזונתי הקיים בישראל, שם המוצר צריך לתאר תיאור נכון ולא מטעה את מהותו של המוצר, ואילו במקרה הזה שם המוצר מטעה מכיוון שהמוצר אינו שוקולד ואינו מכיל שוקולד. עוד נטען בתביעה כי בניגוד לתקן השוקולד הישראלי ולחוק, החברה מטעה את ציבור הצרכנים בכך שהיא מדגישה את רכיב השוקולד בשם המוצר עצמו ובצד האריזה הגלוי לעין הצרכן, דבר המשפיע מהותית על תפיסת המוצר בעיני הצרכן.
כמו כן נטען כי החברה נוהגת בחוסר תום לב מובהק ובכוונה תחילה להטעות את הציבור ולגנוב את עיניו בכך שהיא מגדירה את המוצר בשם 'שוקולד', המייחד אותו משאר מעדניה ומשאר מוצרי החברות שנוהגות להגדיר בשם המזון 'בטעם שוקולד', במטרה שלא להטעות את הציבור.
במסגרת הבקשה דורש התובע מבית המשפט לפסוק לו ולכל אחד מהצרכנים שרכשו את המוצרים, מאז החלו להימכר או בשבע השנים האחרונות, פיצוי בסך 778 שקל, בשל עוגמת נפש עקב הטעיה, תסכול, כעס ואובדן האמון שהסבה להם החברה, לטענתו. כמו כן ביקש התובע מבית המשפט להורות לחברה לשנות את הכיתוב על אריזות המעדנים כך שיהיה מצוין כי מדובר במוצר בטעם שוקולד.
טרה בתגובה: "אנחנו לומדים את כתב התביעה".