כל צוות הנהלת המרכז הרפואי פוריה התנדבו להיות הראשונים אשר מקבלים חיסון נגד נגד מחלת השפעת. ביום החיסונים הראשון, נרשם הישג מרשים - 10 אחוז מעובדי בית החולים חוסנו ביום אחד.
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
תחילת חודש אוקטובר היא התקופה בה נכנסים במרכז הרפואי פוריה ל"מלחמת מנע" נגד השפעת. בשבוע שעבר החלו קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית של בית החולים, ואילנה אהרון אחראית המרפאה לבריאות העובדים, במבצע החסונים השנתי.
ראשונים התנדבו להתחסן, חברי הנהלת בית החולים ד"ר פרבשטיין מנהל בית החולים וד"ר ארז און המנהל הנכנס, בראשם.
ד"ר פרבשטיין אף עבר בין המחלקות ועודד את העובדים להקדים ולהתחסן "יש חשיבות רבה בקבלת החיסון מוקדם ככל האפשר, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הצוות במרכז הרפואי פוריה משתף פעולה מאד יפה. אני מאמין שגם השנה בית החולים יוביל באחוז המתחסנים הגבוה מקרב העובדים".
קוזיתא ליבאי: "כל אחד יכול לחלות נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הבאות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו מדיבור של אדם החולה בשפעת.
"הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפץ כלשהו, כמו מכשיר הטלפון או מקלדת המחשב, ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. חיסון עשוי למנוע את המחלה, להפחית את עוצמתה, משכה והופעת הסיבוכים. חיסון עשוי גם לצמצם את ההדבקה וכך למנוע התפרצויות".
אילנה אהרון, הוסיפה כי חיסון נגד מחלת השפעת הנו הדרך היעילה ביותר למניעת תחלואה ותמותה משפעת. בנוסף, חשוב להקפיד על חיטוי הידיים לעיתים תכופות , ולהקפיד להשתעל למרפק או לממחטה.
יש לציין כי נדרש לקבל חיסון נגד שפעת מדי שנה, מאחר שרמת הנוגדנים בגוף יורדת אחרי 6 חודשים, בנוסף בכל שנה יש נגיף חדש הגורם למחלה. החסינות מתפתחת תוך שבועיים ממתן החיסון, לכן חשוב להקדים ולהתחסן.
בשנה שחלפה עלה משמעותית אחוז המתחסנים מקרב עובדי בית החולים. והשנה, כבר ביום החיסונים הראשון, נרשם הישג לאחר שחוסנו 10% מעובדי בית החולים ביום אחד. בהנהלת בית החולים מעריכים שהשנה תירשם עלייה מרשימה נוספת באחוז המתחסנים.