"אני חיה דקה דקה את המאבק לילד, אנא עזרו לי", כך ביקשה השבוע בדף הפייסבוק שלה תושבת נצרת עילית, שפתחה במסע גיוס תרומות לצורך הליך פונדקאות שיאפשר לה ולבעלה להפוך להורים.
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
היא ובעלה נישאו לפני שבע שנים וכבר לאחר חצי שנה התברר כי ישנה בעיה רפואית. "הייתה לי תחושה פנימית שמשהו לא בסדר", היא מספרת ל'ידיעות העמק', "ביקשתי בדיקות ואכן צדקתי. התברר שיש לי בעיה רפואית. הסבירו לי שזו בעיה שכיחה שקיימת אצל הרבה נשים אבל אצלי היא לא נפתרה. פניתי באופן פרטי לרופא בכיר בפוריה והתחלנו בהזרעות שלצערי כשלו. ההוצאות הכספיות היו גבוהות מאוד והתקשינו לעמוד בהן ולכן עברתי לטיפול בבית חולים ממשלתי, אבל גם שם הטיפולים כשלו", היא מספרת בכאב.
הקשיים הכספיים במימון הוצאות הטיפול הביאו אותה לפרסם בדף הפייסבוק שלה בקשה לעזרה. "קשה לנו לעשות את זה אבל אין מה לעשות, לנגד עינינו עומדת מטרה והיא ילד", היא כותבת שם, "אחרי כמה שנים טובות של טיפולי פוריות החלטתנו לעשות צעד נוסף ולעבור לשלב הבא שהוא פונדקאות. אנחנו רוצים ילד משלנו. זה החלום שלנו וכמו כל אישה וגבר גם אנחנו רוצים להיות אימא ואבא, וכל אחד ואחת מכם יכול לעזור.
"התהליך עולה כ-250 אלף שקל וזה טיפה יותר מדי ממה שאנחנו יכולים לשאת. אנחנו צריכים להגיע לכמה שיותר אנשים, שכל אחד ייתן תרומה ככל יכולתו. ההצלחה שלי תלויה בנדיבותכם. כמובן שאף אחד לא חייב לעשות זאת, רק שלנו זה מאוד יעזור. אשמח לשיתוף פעולה", כך מבקשים בני הזוג, בשנות השלושים לחייהם, בדף הפייסבוק.
ההחלטה לפנות לפייסבוק לא הייתה פשוטה. "מבחינתי אחרי חמישה מחזורי טיפול קשים וכואבים עם סכנת חיים, כבר לא הייתה ברירה", היא מספרת השבוע, "אנשים נכנסים לך לנשמה, מחטטים בחיים שלך וכל אחד חושב שהוא חכם גדול. אני לא מחפשת עצות, שמעתי מספיק. אנחנו צריכים כסף כדי להביא ילד משלנו. לקח לנו כמה חודשים לאזור אומץ ולפרסם, לאימא שלי היה קשה לקבל את הדרך הזו אבל הסברתי לה שאין לנו ברירה והיא הבינה. לא נעים לעמוד ככה בפני הדודים, המשפחה והחברים".
האישה מספרת שלמרות השגרה, כל דקה בחייה היא עסוקה במחשבה על ילד. "אני עובדת, אוכלת, שותה, חיה, אבל כל שנייה אני חושבת על ילד משלי. ליוויתי חברות עם בעיות שבסוף אוחזות ילד, למה לי לא מגיע גם? במה חטאתי? אני רוצה גם את האחד שלי. כל מה שאני רוצה זה ילד אחד, לא שניים, שלושה או ארבעה, רק אחד. זה הורס את כל החשק לחיות. כל אחד בהתאם ליכולתו", היא מבקשת. לתרומות:ח־ן 06099886 בנק לאומי 10 סניף 972